Postet nga: mahir yagcilar

Yagcilar nënshkruan vendimin për zhvendosjen e MKRS nga objekti aktual

Ministri në largim i Administratës Publike, Mahir Yagcilar ka nxjerrë dje një vendim që urdhëron zhvendosjen e Ministrisë së Kulturës nga objekti aktual (Ish-ndërtesa e partive ...

Apostolova: Reforma në administratë publike do të jetë e dhimbshme por e nevojshme

Lëvizja FOL ka organizuar diskutim me shefen e Zyrës së BE-së në Kosovë, Nataliya Apostolova, dhe ministrin e Administratës Publike, Mahir Yagcilar, për etikën në ...

Komuniteti turk mirënjohës shtetit të Kosovës

Qeveria e Kosovës ka organizuar një koktej rasti për nder të Ditës së Komunitetit Turk, ku u theksuan raportet e mira ndërmjet këtij komuniteti me ...

Yagçilar dhe Ismaili nënshkruan memorandum për ndërtimin e Spitalit të Prishtinës

Ministri i Shëndetësisë, Uran Ismaili, së bashku me ministrin e Administratës Publike, Mahir Yagçilar, kanë nënshkruar sot Memorandumin e mirëkuptimit për fillimin e ...

Qeveria e Kosovës më jotransparentja në rajon

Sipas një raporti të publikuar nga organizata Open Data Kosovo (ODK), del se Qeveria e Kosovës dhe Zyra e Kryeministrit, këtë vit kanë nivel më të ulët ...

Ministri Yagcilar takohet me Erdoganin

Ministri i Ministrisë së Administratës Publike, Mahir Yagcilar, gjatë vizitës zyrtare në Ankara, mori  pjesë në Kongresin e VI të “AK PARTI”, që është mbajtur nën udhë...

Qeveria miraton planin e racionalizmit të agjencive

Qeveria e Kosovës ka miratuar draft-planin e veprimit për racionalizimin e Agjencive, që është njëri nga kërkesat e reformës evropiane.

PSD kërkon interpelancë për mëditjet për vizitat në Shqipëri, Mal të Zi e Serbi

Partia Socialdemokrate ka kërkuar interpelancë me ministrin e Administratës Publike, Mahir Yagcilar, për shumën e mëditjeve që do marrin zyrtarët e institucioneve të Kosovë...

Do NOT follow this link or you will be banned from the site!