Postet nga: Madeleine Albright

Amerika duhet të ri-angazhohet me pjesën tjetër të botës për të rikthyer besimin në të ardhmen

Në filmin e vitit 1951, "Dita kur Toka u ndal", vizitorët nga gjithësia (kosmosi) kërcënojnë të shkatërrojnë planetin tonë nëse Lindja dhe Perëndimi nuk ...

Albright: ShBA nuk po ndihmon në zgjidhjen e mospajtimeve mes Kosovës dhe Serbisë

Ish-Sekretarja amerikane e Shtetit, Madeleine Albright ka thënë se Shtetet e Bashkuara nuk janë duke ndihmuar tani sikur dikur në zgjidhjen e mospajtimeve mes Kosovës dhe Serbisë.

Albright në Prishtinë: Ne i thamë ‘Jo’ dëbimit të qytetarëve nga vendi i tyre

Ish-Sekretarja Amerikane e Shtetit, Madeleine Albright, në qendër të Prishtinës për nder të 20 vjetorit të Ditës së Çlirimit të Kosovës, tha se ka kënaqë...

Albright: Po ndihem sikur në shtëpinë time

Kryetari i Kuvendit të Kosovës, Kadri Veseli ka pritur sot në një takim ish-Sekretaren Amerikane të Shtetit, Madeleine Albright të cilën e ka falënderuar për gjithç...

Krerët e shtetit në darkë me Clinton e Albright

Krerët e institucioneve të shtetit të Kosovës, janë mbledhur në një darkë solemne me mysafirët nga Amerika, ish-presidentin amerikan, Bill Clinton dhe ish-Sekretaren e shtetit, Madeleine Albright.

Madeleine Albright vjen në Kosovë për 20 vjetorin e çlirimit

Ish-sekretarja e Shtetit të Shteteve të Bashkuara të Amerikës, Madeleine Albright, do t’i bashkëngjitet popullit të Kosovës në shënimin e 20 vjetorit të çlirimit.

Haradinaj Takon Ish-Sekretaren Amerikane Madeleine Albright

Kryeministri i Kosovës, Ramush Haradinaj, gjatë vizitë në SHBA ka takuar ish-sekretaren amerikane, Madeleine Albright, të cilën siç thotë ai e ka falënderuar në emër të ...

Do NOT follow this link or you will be banned from the site!