Postet nga: LVV

Haradinaj- VV-së: Dalloni Kundërshtimin Politik nga ai Ndaj Gjyqësorit

Kryeministri Ramush Haradinaj në një postim në rrjetin social Facebook u është drejtuar qytetarëve të Kosovës dhe drejtuesve të Vetëvendosjes.

Molliqaj Flet për Koalicionin me AKR-në në Prishtinë

Dardan Molliqaj nga Lëvizja Vetëvendosje ka folur lidhur me koalicionet e mundshme të Shpend Ahmetit për raundin e dytë të garës për Prishtinën.

LVV Reagon Pas Sulmit të Zyrave së saj në Pejë

Lëvizja Vetëvendosje njoftoi me anë të një komunikate se sulmi në zyrën e saj në Pejë ka ndodhur në orën 22 e 30 minuta të ditës së ...

LVV: Tre Vjet të Vendimit që Institucionalizoi Krizën

Lëvizja Vetëvendosje me anë të një komunikate ka kujtuar vendimin e Gjykatës Kushtetuese në lidhje me grupin parlamentar, vendim që sipas këtij subjeti i ka bë...

Qeverisja e LVV-së në Prishtinë me atë që e Quan ‘Koalicion të Krimit’

Edhe pse është ashpërsuar debati ndërmjet Vetëvendosjes dhe Aleancës për Ardhmërinë e Kosovës, këto dy parti vazhdojnë të bashkëqeverisin në Komunë...

LVV-ja Paraqet Prioritetet në 40 Pika

Prioritet e “Vetëvendosjes” të grupuara në dyzet pika, u prezantuan sot në një konferencë për gazetarë.

LVV i Dëshiron Shërim të Shpejtë Arbana Xharrës

Në një komunikatë, Lëvizja “Vetëvendosje” i dëshiroi shërim të shpejtë arbana Xharrës, pas rrahjes që ajo përjetoi në orët e para të ditë...

Sot Tubim i LVV-së në Prishtinë

“Vetëvendosje” pritet ta zhvillojë një takim që e ka quajtur mobilizues sot në orën 17:00 në Prishtinë.