Postet nga: LVV

Shpend Ahmeti e quan papërgjegjësi tubimin e Vetëvendosjes

Kryetari i Prishtinës Shpend Ahmeti me anë të një postimi në facebook ka uruar 15 vjetorin e Lëvizjes Vetëvedosje, por edhe e ka kritikuar për tubimin e ...

Saranda Bogujevci: Rruga për të vazhduar përpara është bashkimi ynë në shesh

Aktivistja dhe deputetja e Lëvizjes Vetëvendosje, Saranda Bogujevci tha se rruga për të vazhduar dhe për ta rregulluar Kosovën është bashkimi dhe dalja në sheshe ...

Liburn Aliu: Sot jemi shumëfishuar, jemi të parët e kjo falë aktivistëve të LVV-së

Liburn Aliu, sekretari organizativ i Lëvizjes Vetëvendosje para qytetarëve të mbledhur në tubimin e thirrur nga LVV, kujtoi kohët e fillimit dhe themelimit të subjektit që ...

Tubimi i VV nis me himnin kombëtar

Të shumtë janë qytetarët që janë mbledhur në sheshin “Skënderbeu” në Prishtinë për të marrë pjesë në tubimin e LVV-së.

Përkrahësit e Vetëvendosjes nisen nga Peja për tubimin në Prishtinë

Sot, në sheshin kryesor të Prishtinës, Lëvizja Vetëvendosje ka ftuar një tubimër të shënuar 15 vjetorin e partisë dhe 21 vjetorin e çlirimit të Kosovës.

LVV nuk do të takohet me Hotin për dialog

Lëvizja Vetëvendosje ka njoftuar se nuk do të marrë pjesë në takimin e ftuar nga Qeveria e Kosovës, për të diskutuar  rreth dialogut me Serbinë.

Vetëvendosje kërkon interpelancë për heqjen e reciprocitetit

Lëvizja Vetëvendosje ka dorëzuar kërkesë në Kuvendin e Kosovës për interpelancë mbi vendimin e Qeverisë së Kosovës për të hequr masat e ...

Vetëvendosje feston 15-vjetorin e themelimit me një tubim në sheshin e kryeqytetit, merr pjesë Albin Kurti

Lëvizja Vetëvendosje të premten, më 12 qershor, feston 15-vjetorin e themelimit.

Do NOT follow this link or you will be banned from the site!