Postet nga: LVV

VV kërkon ligj për gjykimin në mungesë të të dyshuarve për krime lufte

Grupi Parlamentar i Lëvizjes Vetëvendosje sot ka proceduar në Kuvendin e Kosovës nismën legjislative për gjykim në mungesë të të dyshuarve për krime gjatë ...

Ahmeti: Nuk kam menduar se VV do të bashkohej me LDK e PDK

Kryetari i Prishtinës, Shpend Ahmeti ka reaguar pas shkarkimit të një aksionari nga rradhët e partisë së tij në Komunën e Prishtinës.

Vetëvendosje Kërkon Lirimin e Deputetëve të Saj

Lëvizja Vetëvendosje kërkoi lirimin e shtatë deputetëve të arrestuar të saj nën dyshimin për hedhje të gazit lotsjellës.

Analistët: Zgjedhja e Kurtit nuk Zgjidh Problemet në VV

Zgjedhja e Albin Kurtit kryetar i Lëvizjes Vetëvendosje ka vulosur ndarjen e këtij subjekti politik, vlerësojnë analistë politikë. Kurti, u rikthye në krye të Vetëvendosjes, ...

Albin Kurti Sot Prezanton Platformën

Kandidati për kryetar të Vetëvendosjes Albin Kurti sot do të tregojë se si do ta udhëheqë këtë subjekt, duke paraqitur platformën e tij.

Haradinaj- VV-së: Dalloni Kundërshtimin Politik nga ai Ndaj Gjyqësorit

Kryeministri Ramush Haradinaj në një postim në rrjetin social Facebook u është drejtuar qytetarëve të Kosovës dhe drejtuesve të Vetëvendosjes.

Molliqaj Flet për Koalicionin me AKR-në në Prishtinë

Dardan Molliqaj nga Lëvizja Vetëvendosje ka folur lidhur me koalicionet e mundshme të Shpend Ahmetit për raundin e dytë të garës për Prishtinën.

LVV Reagon Pas Sulmit të Zyrave së saj në Pejë

Lëvizja Vetëvendosje njoftoi me anë të një komunikate se sulmi në zyrën e saj në Pejë ka ndodhur në orën 22 e 30 minuta të ditës së ...