Postet nga: LVV

VV dërgon në Kushtetuese Thaçin për shtyrjen e zgjedhjeve në Podujevë e Mitrovicë të Veriut

Lëvizja Vetëvendosje ka njoftuar  se ka dërguar në Gjykatën Kushtetuese vendimet e Presidentit, Hashim Thaçi për shtyrjen e zgjedhjeve në Podujevë dhe Mitrovicë të ...

Vetëvendosje: Mbajtja e zgjedhjeve të Serbisë cenon integritetin dhe sovranitetin

Lëvizja Vetëvendosje ka reaguar pasi nesër në Kosovë do të mbahen zgjedhjet e Serbisë në disa zona me shumicë serbe.

Moslejimi i kosovarëve në Mal të Zi pa test negativ me coronavirus, deputeti i LVV akuzon Qeverinë Hoti

Deputeti nga radhët e Lëvizjes Vetëvendosje, Fitim Uka ka reaguar pas vendimit të Malit të Zi se qytetarët e Kosovës nuk mund të shkojnë në ...

Hoti i pret sot në takim liderët e partive partive para takimit në Uashington, opozita e bojkoton

Kryeministri i Kosovës, Avdullah Hoti sot do të pres në takim liderët e parive politike në Kosovë, pas ftesës që u ka bërë një ditë më ...

LVV pas takimit me Lajçak: Nuk mund të ketë marrëveshje të suksesshme pa përfshirjen e Kurtit

Ish-Kryeministri Albin Kurti i Përfaqësuesin e Posaçëm të Bashkimit Evropian për Dialogun Beograd-Prishtinë dhe çështje të tjera rajonale të Ballkanit Perëndimor, Mirosllav Lajçak.

Zyrtari i AAK-së nënshkruan peticionin e VV-së për zgjedhje

Lëvizja Vetëvendosje ka ditë që po zhvillon një peticion online dhe në formë fizike me të cilin po kërkon zgjedhje të reja në vend.

VV organizon ditën e mërgatës, Kurti bashkëbisedon në distancë me bashkatdhetarët

Sot, Lëvizja Vetëvendosje do të organizojë ditën e mërgatës në kuadër të javës së kësaj partie.

Shpend Ahmeti e quan papërgjegjësi tubimin e Vetëvendosjes

Kryetari i Prishtinës Shpend Ahmeti me anë të një postimi në facebook ka uruar 15 vjetorin e Lëvizjes Vetëvedosje, por edhe e ka kritikuar për tubimin e ...

Do NOT follow this link or you will be banned from the site!