Postet nga: LVV

Tahiri: Kurti po ikë nga debati për 100 ditët e qeverisë

Shefi i Grupit Parlamentar të Partisë Demokratike të Kosovës, Abelard Tahiri, ka thënë se në Kryesi të Kuvendit është përcaktuar që të hënën në seancë ...

Tahiri akuzon Ministrinë e Shëndetësisë për vjedhje në kohë të pandemisë

Deputeti i Kuvendit të Kosovës nga Partia Demokratike e Kosovës, Abelard Tahiri tha se Qeveria nuk është e interesuar të kaloj Marrëveshjen bilaterale ndërmjet Kosovës ...

Bekim Haxhiu i drejtohet deputetes së LVV-së: Po frikësohesh që Uran Ismaili do t’ju mund në Prishtinë

Gjatë diskutimit për Projektligjin për amendamentimin 02 të Marrëveshjes bilaterale ndërmjet Qeverisë së Republikës së Kosovës dhe Qeverisë së Dukatës së Madhe të Luksemburgut ...

Kusari Lila - opozitës: Po doni që të dënoni qytetarët që nuk iu kanë votuar

Opozita në Kuvend u deklarua se nuk do të marrë pjesë në votimin e Marrëveshjes ndërkombëtare për rehabilitimin e linjës hekurudhore.

LDK dhe PDK e akuzon Vetëvendosjen se po imponon agjendë partiake në KQZ

Anëtarët e Komisionit Qendror të Zgjedhjeve, që përfaqësojnë LDK-në, PDK-në dhe Vetëvendosjen kanë shkëmbyer debate gjatë mbledhjes së sotme të këtij institucioni.

Gërvalla: Lista "Guxo" do të garojë në zgjedhjet lokale bashkë me Vetëvendosjen

Ministrja e Punëve të Jashtme, Donika Gërvalla, e cila është pjesë e Listës “Guxo”, e formuar nga Vjosa Osmani, ka bërë të ditur se kjo listë  ...

Shkumbin Krasniqi flet për punësimin e parë në Postë

Shkumbin Krasniqi, vëllai i Alban Krasniqit, asamblist në Malishevë, është avancuar para disa ditësh nga pozita e postierit në zyrtar për kujdes ndaj konsumatorëve në Postë...

Kuvendi diskuton për shkarkimin e anëtarëve të KPMShCK-së, opozita kundër

Kuvendi i Kosovës është duke shqyrtuar rekomandimin e Komisionit për Administratë Publike, Pushtet Lokal, Media dhe Zhvillim Rajonal për shkarkimin e pesë (5) anëtarëve të Kë...