Postet nga: LVV-LDK

Deputeti egjiptian: Ka nisur pazari, nuk e votoj një qeveri pa fituesin e zgjedhjeve

Deputeti i partisë Iniciativa e Re Demokratike e Kosovës (IRDK), Elbert Krasniqi, por që në këtë legjislaturë është pjesë e Grupit Parlamentar të Lëvizjes Vetëvendosje, ka ...

Pal Lekaj i bindur: Autostrada e Dukagjinit duhet dhe do të bëhet

Formimi i mundshëm i një koalicioni qeverisës mes Lidhjes Demokratike të Kosovës (LDK) dhe Aleancës për Ardhmërinë e Kosovës (AAK), ka ndezur dritë...

KDI kundërshton rrëzimin e qeverisë

Instituti Demokratik i Kosovës (KDI) ka theksuar se po i përcjellë me shqetësim zhvillimet e fundit politike në vend, në lidhje me inicimin e mocionit të mosbesimit ...

PSD: Kosova e humbi një qeveri të spektaklit, duhet shkuar në zgjedhje

Partia Socialdemorkatike (PSD) ka bërë të ditur se sot ka mbledhur kryesinë e saj për të diskutuar situatën e krijuar politike në Kosovë, pas paralajmërimit të ...

Hoti: Sot në Sharr e diskutojmë programin qeverisës 2020-2023

Zëvendëskryeministri i Kosovës Avdullah Hoti ka thënë se sot në Prevallë të Prizrenit, në një mbledhje të kabinetit qeveritar do të diskutojnë programin qeverisës 2020-2023.

Apostolova e lumtur që Vjosa Osmani është gruaja e parë në krye të Kuvendit

Kryetarja e Kuvendit të Kosovës, Vjosa Osmani ka pritur në takim shefen e Zyrës së Bashkimit Europian në Kosovë, Nataliya Apostolova.

Armend Zemaj flet për vrasjet politike

Armend Zemaj, deputet i LDK-së, ishte një nga deputetët e pakët të pozitës që ka folur në seancën e sotme.

Këta janë të propozuarit e LDK-së për ministra në Qeverinë Kurti

Lidhja Demokratike e Kosovës ka vendosur gjatë ditës së sotme se cilët do të jenë emrat që do të propozohen për ministra në Qeverinë Kurti.