Postet nga: Lutfi Shala

Gjykimi për plagosjen e të dashurit të motrës: “Çka t‘kom bo që ke dasht me m’vra?”

Gjykimi ndaj Hekuran Sokolit, i akuzuar për tentim vrasje, vazhdoi sot me marrjen në pyetje nga i dëmtuari Leon Shabani.

Dosja e Prokurorisë - Rojtari i pyjeve akuzohet për dëmin mbi 40 mijë eurosh në malet e Gospojës dhe Grabovcit

Gjykimi ndaj Agim Shishanit, rojtarit të pyjeve për zonën e Fushë Kosovës, i akuzuar për keqpërdorim të detyrës zyrtare ka dështuar të mbahet ...

Gjykimi ndaj Azem Sylës: Si pagoi biznesmeni pejan 440 mijë për tokë?

Ministër Jusaj, biznesmen nga Peja pretendon se kishte paguar 440 mijë euro për tokën në Laplasellë të cilën nuk e shfrytëzoi kurrë.

(VIDEO) U dënua me gjobë, gruaja e Sami Lushtakut largohet e buzëqeshur nga seanca

Myrvete Hasani, gruaja e Sami Lushtakut është dënuar me gjashtë muaj burgim nga Gjykata e Prishtinës për rastin e njohur “Arratisja e Sami Lushtakut nga QKUK-ja”.

Gruaja e Sami Lushtakut deklarohet fajtore në rastin e 'Arratisjes nga QKUK-ja'

E ulur në bankën e të akuzuarve përkrah Sami Lushtakut, i akuzuar për arratisjen nga QKUK-ja gjatë kohës sa po gjykohej për krime lufte, Myrvete ...

Burrë e grua tregojnë si e morën kredinë e pakthyer

Gjykimi ndaj analistit kreditor Ilir Imerit vazhdoi sot në Prishtinë me dëgjimin e dëshmitares Zyrafete Tasholli.

Gjykimi i Azem Sylës dhe 21 të tjerëve, dëshmitari: Pagova 210 mijë euro e tokën s'e mora kurrë

Është rihapur për publikun gjykimi i Azem Sylës dhe 21 personave të tjerë, të cilët akuzohen se e privuan Kosovën nga tokat shoqërore në zonën ...

Mbyllet pjesërisht seanca në rastin ‘’Toka’’ kundër Azem Sylës

Gjykimi ndaj ish deputetit të PDK-së, Azem Sylës dhe 21 të akuzuarëve të tjerë për krim të organizuar në shpronësimin e Kosovës nga tokat shoqërore ...