Postet nga: Lutfi Shala

Gjykata e Prishtinës sqaron çfarë do të ndodhë në Departamentin e krimeve te rënda

Avancimi i gjyqtarit Beqir Kalludra nga Gjykata Themelore e Prishtinës në atë të Apelit ka bërë që ky i fundit t`i anulojë të gjitha seancat gjyqësore ...

Shtyhet seanca e rigjykimit ndaj Enver Sekiraqës

Është shtyrë seanca e rigjykimit, ndaj të akuzuarit Enver Sekiraqa, të akuzuar për shtytje në vrasje.

Ish-drejtori i Drenasit del në gjyq për banesat e komunës të lëshuara me qira

Sot në gjykatën e Prishtinës ka filluar gjykimi ndaj Idriz Hysenaj i cili po akuzohet si se si person zyrtar fillimisht si asamblist i Kuvendit Komunal të Drenasit ...

Del para gjykatës i akuzuar se mbajti armë gjysmë automatike pa leje

Amir Krasniqi, i akuzuar për armëmbajtje pa leje, doli para Gjykatës së Prishtinës të enjten.

Prishtinasi pranon fajin për armëmbajtje pa leje

Nehat Ejupi, i akuzuar për mbajtje të armës pa leje ka pranuar fajin të enjten në Gjykatën e Prishtinës.

Pranojnë fajësinë për fshehjen e armës me të cilën u krye një vetëvrasje

Gjykata e Prishtinës ka mbajtur gjykimin ndaj të akuzuarve Jakup Osmani dhe Admir Osmani.

Apeli kthen në rigjykim dosjen e ish-shefave të PTK-së

Gjykata e Apelit ka anuluar aktgjykimin lirues të datës 21 tetor 2019 ndaj ish-shefave të Postës së Kosovës, Agron Mustafës, Rexhë Gjonbalajt dhe Ejup Qerimit, të akuzuar pë...

Gjykata sot pritete ta shpallë vendimin ndaj Sami Lushtakut në rastin ‘Arratisja nga QKUK’

Ndonëse në gjendje pandemie duke u përballur me parandalimin dhe luftimin e virusit CoVid-19, dhe pa publikun prezent sot pritet të shpallet vendimi gjyqësor ndaj ish kryetarit ...