Postet nga: Lutfi Shala

Shtyhet seanca gjyqësore ndaj Azem Sylës dhe të tjerëve

Ish-deputeti i PDK-së Azem Syla së bashku me 17 të bashkakuzuar të tjerë u paraqiten sot në gjykatoren e Prishtinës, për t'u përballur me akuzat që prokuroria iu ...

Mjeku i akuzuar në rastin Stenta 2: Ky proces e ka dëmtuar shumë shëndetësinë kosovare, populli është drejtuar për shërim jashtë vendit

Rasti gjyqësor i njohur si “Stenta 2” ka vazhduar sot me dhënien e fjalëve përfundimtare për të akuzuarin Daut Gorani, për të cilin ishte veç...

Njëri i akuzuar jashtë shtetit, dështon seanca në rastin 'Subvencionet 1'

Në mungesë të të akuzuarit Lulzim Hajdaraj, ka dështuar të mbahet gjykimi për rasitn e njohur si “Subvencionet 1”. Në këtë rast të akuzuar janë edhe Luan Statovci, ...

Vrasja e burrit me sëpatë: Abuzimi me fëmijën ‘skenar që do i'a kishte zili edhe Hitchcock'

‘‘... përderisa vet e akuzuara rrëfen një skenar të një ngjarje të pa qenë kinse me abuzimin e të miturit, e që vërtetë edhe Hiqkoku do ia kishte ...

Akuza për mashtrim me viza italiane – Gjykata merr vendim ndaj 15 personave

Gjykata e Prishtinës ka liruar 15 të akuzuarit për rastin e njohur si "mashtrim me viza italiane".

Historiku i gjykimit maratonik të rastit 'Stenta 2'

Pas më shumë se 7 vite apo 2,654 ditë nga ngritja e aktakuzës, ka prekur fundin procedura gjyqësore ndaj 36 mantelbardhëve të cilët akuzohen se kishin udhëzuar pacientë...

Gjykimi për kontrabandim me migrantë, dëshmitari tregon se si nga gëzimi për vizën foton ia dërgoi të akuzuarit

“Vizën e kam fituar me punë. Nuk ka ndiku askush për mua... Ia kam dërguar Izetit fotografinë prej gëzimit”.

Akuzoheshin se po tentonin transportimin e drogës përmes autobusëve në Serbi, ky është dënimi i gjykatës për të akuzuarit

Procesi Gjyqësor ndaj të akuzuarave për narkotikë, Mexhaid Qerimi, Fehmi Mustafa dhe Gjulin Radoja preku fundin sot, në gjykatën e shkallës së parë në departamentin special.