Postet nga: Lutfi Haziri

Haziri: Kosova humbi dy momente për të detyruar Serbinë të ndryshojë Kushtetutën e saj

Nënkryetari i partisë opozitare në Kosovë, Lidhjes Demokratike të Kosovës, Lutfi Haziri kritikon Qeverinë e Kosovës se ka humbur dy momente të krijuara nga lufta në Ukrainë ...

Haziri: Kurti e Osmani manipulojnë me rrezikun e sulmeve nga Serbia

Si “një vit të humbur” nën petkun e tensioneve të larta politike e të mungesës së dialogut e ka vlerësuar 2023-tën nënkryetari i Lidhjes Demokratike ...

Haziri thotë se Gjilani është pa rrymë që nga ora 9 e mëngjesit, KEDS thotë se nuk ka pranuar ankesa

Kryetari i degës së LDK-së në Gjilan dhe ish-kryetari i kësaj komune, Lutfi Haziri shkruan se qytetarët e Gjilanit dhe disa fshatra prej orës 09:00 nuk kanë ...

Haziri: Vazhdojmë të mbahemi në terr për shkak të mos zbardhjes së draftit të Asociacionit

Nënkryetari i Lidhjes Demokratike të Kosovës, Lutfi Haziri është deklaruar para gazetarëve pas takimit që ka zhvilluar me emisarin e Bashkimit Europian, Mirosllav Lajçak dhe krerë ...

Krerët e opozitës arrijnë tek zyra e BE-së, takohen me Lajçak

Krerët e partive opozitare, kanë arritur tek zyret e Bashkimit Europian në Prishtinë për tu takuar me emisarin e BE-së për dialog, Mirosllav Lajçak.

Lutfi Haziri: Albin Kurti kryeministër tradhtoi Albin Kurtin opozitar

Nënkryetari i Lidhjes Demokratike të Kosovës, Lutfi Haziri, ka reaguar pas fjalimit të kryeministrit Albin Kurti më 3 nëntor në Kuvend lidhur me dialogun dhe draft-propozimin e emisarë...

Lutfi Haziri fiton edhe një mandat në krye të LDK-së në Gjilan

Lutfi Haziri ka fituar edhe një mandat në krye të degës së Lidhjes Demokratike të Kosovës në Gjilan, pas një procesi të brendshëm zgjedhor të mbajtur sot.

Haziri: Kriza në veriun e Kosovës, e shtata e prodhuar në mandatin e Kurtit

Nënkryetari i Lidhjes Demokratike të Kosovës (LDK), Lutfi Haziri ka kritikuar kryeministrin e Kosovës, Albin Kurti për situatën e tensionuar në veri të Kosovës.