Postet nga: Lutfi Haziri

'Tregu i Gjelbër' në Gjilan larg funksionalizimit, Auditori gjen shkelje edhe në procedura të prokurimit

Që nga viti 2019 qytetarët e Gjilanit dhe tregtarët patën premtime publike se ndërtimi i Tregut të Gjelbër do të përfundojë në vitin 2020, por tre ...

Auditori konstatoi punësime të kundërligjshme nga Komuna e Gjilanit

Komuna e Gjilanit gjatë vitit 2021, sa udhëhiqej nga Lutfi Haziri kishte angazhuar persona me kontratë për shërbime të veçanta, pa i respektuar procedurat e prokurimit publik.

Haziri: QUINT-i bisedoi me opozitën për mbajtjen ose jo të zgjedhjeve serbe në Kosovë, Kurti jo

Një mendim lidhur me mbajtjen ose mosmbajtjen e zgjedhjeve parlamentare dhe presidenciale të Serbisë në Kosovë e kërkuan ambasadorët e shteteve të QUINT-it nga partitë opozitare, mirëpo ...

Haziri: Qeveria nuk i ka ndaluar zgjedhjet e Serbisë në Kosovë, i ka kushtëzuar ato

Nënkryetari i Lidhjes Demokratike të Kosovës, Lutfi Haziri, i cili ka qenë edhe negociator në bisedimet Kosovë-Serbi, në emisionin “Kallxo Përnime” ka thënë se Qeveria ...

Arsyetimi i Lutfi Hazirit për mosdërgimin e mbi 43 mijë eurove të mbledhura për të dëmtuarit nga tërmeti në Shqipëri

Ish-kryetari i Komunës së Gjilanit, Lutfi Haziri, ka thënë se arsyeja e mosdërgimit të 43 mijë e 761 eurove për të dëmtuarit nga tërmeti në Shqipë...

Drejtori i Financave në Gjilan akuzon qeverisjen e Lutfi Hazirit se nuk ua dërgoi mbi 43 mijë euro të dëmtuarve nga tërmeti në Shqipëri

Drejtori i Drejtorisë për Buxhet dhe Financa në Gjilan, Riad Rashiti, ka akuzuar qeverisjen e kaluar se nuk i kishte dërguar dhjetëra mijëra euro të mbledhura ...

Lutfi Haziri reagon pas koalicionit LVV - PDK në Gjilan

Lëvizja Vetëvendosje dhe Partia Demokratike e Kosovës kanë lënë anash dallimet në nivel qendror dhe janë bërë bashkë në nivel lokal për të qeverisur ...

Lutfi Haziri ngarkohet nga LDK për dialogun me Serbinë dhe bashkëpunimin regjional

Lutfi Haziri nga Lidhja Demokratike e Kosovës ka marrë përgjegjësinë për dialogun me Serbinë dhe bashkëpunimin regjional.