Postet nga: Lumi

Rrethojat e dëmtuara të lumit ‘Tërstena’ në Vushtrri, rrezik për qytetarët - FOTO

Rrethojat e shtratit të lumit “Tërstena”, në Vushtrri janë të dëmtuara, duke shkaktuar kështu rrezik për qytetarët dhe për banorët që jetojnë afë...

Punimet pa pëlqim ujor në Ibër, deklarohet Prokuroria e Mitrovicës

Prokuroria e Mitrovicës po trajton rastin e punimeve për ndërtimin e një ure, pa leje mjedisore mbi lumin Ibër në Mitrovicë.

Qytetarët të shqetësuar për shterjen e Ibrit, institucionet në Mitrovicë me qëndrime kundërthënëse

Komuna e Mitrovicës së Jugut ditë më parë kishte njoftuar për shterjen e lumit Ibër në këtë komunë.

Karrige të demoluara e shportat e qytetit të Gjakovës në lum - Foto

Karrige të demoluara janë parë në qytetin e Gjakovës ndërsa qytetarët kanë dërguar fotografi edhe se si koshat e mbeturinave janë parë në lum.

Tragjedia në Berat, momenti kur nëna dhe djali 6 vjeç bien në lumë me veturë - Video

Nëna bashkë me djalin e saj 6-vjeçar vdiqën pas një aksidenti tragjik me veturë sot pasdite në qytetin shqiptar Berat.

Aksident tragjik në Berat, vdesin nëna dhe djali 6-vjeçar pasi vetura bie në lumë

Një ngjarje e rëndë ka ndodhur pasditen e së hënës në Berat, në Shqipëri.

Bie nga ura në lumin e fshatit Radesh në Dragash, vdes 6 vjeçari

Një fëmijë i moshës 6 vjeç ka vdekur pasi ka rënë nga një urë në lumin e fshatit Radesh në komunën e Dragashit.

Pamje nga momenti kur FSK gjeti trupin e pajetë të personit që kishte rënë në lum në Klinë

Forca e Sigurisë së Kosovës ka njoftuar se ekipet e Kërkim-Shpëtimit të Zhytjes të Gradës Kombëtare pas disa orë kërkimesh të pandërprera ekipet ...