Postet nga: Lulzim Fushtica

Zjarri në Prishtinë, drejtori i Emergjencave dhe komandanti i Zjarrfikësve japin detaje rreth rastit

Mëngjesin e sotëm, 20.02.2024, në një ndërtesë shumëkatëshe në ndërtim e sipër në lagjen “Pejton” në Prishtinë, ka rënë zjarri.

Çka ndodhi me kulmin e objektit të ri të Komunës së Prishtinës?

Një qytetare është lënduar e disa vetura janë dëmtuar nga rënia e një pjese të kulmit të objektit të ri të Komunës së Prishtinës në ...

Drejtori i Emergjencave në Prishtinë: Sipas të gjitha gjasave kulmi u hoq nga erërat e forta

Drejtori i Emergjencave në Komunën e Prishtinës, Lulzim Fushtica, tha se kulmi i objektit të ri të Komunës, sipas të gjitha gjasave ka rënë si pasojë ...

Çfarë dëmesh shkaton mangani që është prezent në ujin e Liqenit të Badovcit?

Më 19 tetor, Instituti Kombëtar i Shëndetësisë Publike të Kosovës njoftoi qytetarët të cilët furnizohen me ujë nga liqeni akumulues i Badovcit, që të mos ...

Komuna e Prishtinës: Nuk jemi njoftuar që uji do të ndalet në Prishtinë

Drejtori për Emergjenca në Komunën e Prishtinës, Lulzim Fushtica, ka thënë se as IKShPK-ja e as KRU Prishtina nuk e ka lajmëruar komunën rreth ...

Shembje dheu në Prishtinë, policia në vendin e ngjarjes - FOTO

Mesditën e sotme në Prishtinë në një vend-punishte është shembur dheu. Për pasojë, dëme materiale u regjistruan tek një veturë ndërsa, në vendin e ngjarjës ...

Ndahen 1.3 milion euro për vendosje të kamerave në Prishtinë

Komuna e Prishtinës ka ndarë 1.3 milion euro për vendosje të kamerave të sigurisë nëpër pjesë të ndryshme në qytet, të cilat do monitorohen nga ana e ...

Komuna e Prishtinës do ndajë 50 euro në muaj për qytetarët që adoptojnë qentë endacakë

Komuna e Prishtinës ka në plan të ndajë nga 50 euro në muaj për qytetarët që adoptojnë qen endacak.