Postet nga: lulzim berisha

Këngëtari Afrim Muqiqi nuk paraqitet në gjykatë për të dëshmuar në gjykimin për fajde

Në procesin gjyqësor kundër Alban Gecit, Lulzim Berishës, Dalip Brahimit, Bujar Gërbeshit, Ismet Salihut dhe Rrahim Brahimit të akuzuar për organizim te skemave piramidale dhe ...

Biznesmeni i ndërtimeve mohon se kishte marrë para me fajde nga Dalip Ibrahimi

Bejtush Zhugoli, biznesmen i ndërtimeve, doli sot para gjykatës për të dëshmuar ndaj Dalip Ibrahimit që po akuzohet për krim të organizuar e fajde.

Dosja: Afrim Muqiqi viktimë e fajdeve, dyshohet se mori rreth 10 mijë euro

Këngëtari kosovar Afrim Muqiqi pritet të dëshmojë para Gjykatës së Prishtinës në një rast të fajdeve.

Rasti i fajdeve: Djalit të Sabit Gecit i refuzohet marrëveshja për pranimin e fajësisë

Marrëveshja që Alban Geci  dhe Lulzim Berisha bënë për ta pranuar fajësinë për bixhoz të paligjshëm dhe përkatësisht fajde, nuk u pranua ...

Gjykimi për fajde - Djali i Sabit Gecit arrin marrëveshje për pranim fajësie me prokurorin special

Në seancën fillestare, e cila ishte paraparë të mbahej sot, gjykatësja Afërdita Bytyçi, e cila njëherit është edhe kryetare e  Gjykatës së Prishtinës, ...

Lirohet kryetari i "Dardanëve”, flet avokati i tij

Kryetari i tifozëve “Dardanët”, Lulzim Berisha është liruar nga paraburgimi dhe nga të gjitha masat e tjera.

Vendimi i Gjykatës për 5 të arrestuarit për fajde

Gjykata Themelore në Prishtinë u ka caktuar nga 30 ditë paraburgim pesë personave të arrestuar nën dyshimet për krim të organizuar, detyrim dhe fajde.

Arrestimi i kryetarit të 'Dardanëve' për fajde, reagon kryetari i FFK-së Agim Ademi

Pas arrestimit të kryetarit të tifozëve “Dardanët”, Lulzim Berisha nën dyshimet për përfshirjen e tij në fajde dhe krim të organizuar, ka reaguar kryetari i ...