Postet nga: Lulzim Basha

Rama për Berishën dhe Bashën: Unë s’kam asnjë punë me kacafytjen e dy kufomave politike

Kryeministri shqiptar, Edi Rama ka reaguar pas akuzave që bëri ish-kryetari i Partisë Demokratike, Sali Berisha, se ai po ndihmon kryetarin e PD-së, Lulzim Basha me njësitë e ...

Referendumi i Berishës “shkarkon” Bashën

Përmes një referendumi të iniciuar nga ish-kreu i Partisë Demokratike, Sali Berisha, është “shkarkuar” nga posti i kryetarit të këtij subjekti politik në Shqipëri, Lulzim Basha.

“18 dhjetori” nxjerr jashtë Sali Berishën nga dy organet më të larta drejtuese në PD

Kreu i Partisë Demokratike ishte i treti në radhë që u ngjit në podiumin kryesor të sallës së Pallatit të Kongreseve në Tiranë për t’u betuar kë...

Basha mbledh sot Kuvendin Kombëtar të PD-së, pritet të votohen ndryshime statutore

Sot do të mbahet Kuvendi Kombëtar i Partisë Demokratike, i thirrur nga kryedemokrati Lulzim Basha.

Tensionet në PD, gjashtë ambasadorë takojnë Bashën në selinë e PD-së

Ambasadorët e pesë vendeve, SHBA-së, Gjermanisë, Francës, Britanisë, Italisë dhe ai i BE-së u takuan me kreun aktual të PD-së, Lulzim Basha një ditë pas tensioneve të shtuara ...

Basha: Partia Demokratike ka rrëzuar kultin e individit  

Kryetari tashmë i kontestuar i Partisë Demokratike të Shqipërisë (PD), Lulzim Basha deklaroi se demokratët do të bashkohen më 18 dhjetor, në Kuvendin Kombëtar “për të zgjedhur ...

Berisha “rikthehet” në Partinë Demokratike për të shkarkuar Bashën

Ish-presidenti i Shqipërisë, Sali Berisha, ka zbarkuar në selinë e Partisë Demokratike të hënën me përkrahësit e tij partiak, me synimin për të organizuar ...

Basha: Berisha është gati të shkatërrojë gjithçka për interesin personal

Kryetari i Partisë Demokratike më një gjuhë të ashpër e ka cilësuar futjen e Sali Berishës në selinë e PD-së, si një masakër të shëmtuar.