Postet nga: Lul raka

Lul Raka thotë se maskat duhet të jenë obligative dhe të blihen nga shteti

Mikrobiologu, Lul Raka,  ka reaguar pas paralajmërimit të qeverisë se po e konsiderojnë shpalljen e gjendjes së jashtëzakonshme.

Ambasada e SHBA-së feston virtualisht 4 korrikun, falënderon Kosovën për bashkëpunimin

Ambasada e Shteteve të Bashkuara të Amerikës në Kosovës ka njoftar se këtë vit feston 244 vjetorin e Ditës së Pavarësisë së kombit me temën “...

Mikrobiologu Raka flet për rikthimin e coronavirusit te i njëjti person

Profesori i Mikrobiologjisë dhe Kontrollit të Infeksioneve në Universitetin e Prishtinës, Lul Raka ka treguar nëse munden njerëzit të infektohen dy herë nga coornavirusi.

Lul Raka: Zbatoni këshillat për COVID-19 sot, nesër mund të jetë vonë

Profesori i Mikrobiologjisë dhe Kontrollit të Infeksioneve në Universitetin e Prishtinës, Lul Raka, ka bërë sërish thirrje për respektim të masave kundër sëmundjes COVID-19.

Lul Raka flet se a duhet të rikthehen masat kufizuese pas rritjes alarmante të rasteve me COVID-19

Mikrobiologu Lul Raka ka folur pas rritjes së numrit të rasteve me Covid-19 javët e fundit në vend. Thotë se duhet respektuar rekomandimet e autoriteteve përgjegjëse, që ...

Raka flet për kërcënimin që mori pasi u deklarua për mundësinë e mbylljes përsëri shkaku i COVID-19

Profesori i Mikrobiologjisë dhe Kontrollit të Infeksioneve në Universitetin e Prishtinës, Lul Raka, ka publikuar dje një mesazh kërcënues që kishte marrë nga një qytetar, pasi që ...

Raka: Pas lirimit të masave, e pritshme rritja e numrit të rasteve me COVID-19 në Kosovë

Profesori i Mikrobiologjisë dhe Kontrollit të Infeksioneve në Universitetin e Prishtinës, Lul Raka ka thënë se rritja e numrit të rasteve me COVID-19 në Kosovë, pas lirimit të ...

A mund të mbyllemi prapë nëse rritet numri i rasteve me coronavirus, flet Lul Raka

Profesori i Mikrobiologjisë dhe Kontrollit të Infeksioneve në Universitetin e Prishtinës, Lul Raka është deklaruar lidhur me mundësinë e sërishme për tu mbyllur në karantinë në...