Postet nga: Lul raka

Ambasadori italian: Vala e dytë po vjen

Ambasadori i Italisë në Kosovë, Nicola Orlando, ka thënë se Kosova mund të përfshihet nga një valë e dytë e COVID-19.

Raka: Nëse i zbatojmë masat, s'do të ketë mbyllje totale

Mikrobiologu i njohur kosovar, Lul Raka në emisionin “Imazh” të RTK-së ka thënë se është lajm i mirë që Kosova ka numër të vogël të të infektuarve ...

Lul Raka tregon nëse Kosovën po e pret një valë e re e pandemisë

Kosova aktualisht është në mesin e shteteve të Evropës me numër të vogël të të infektuarve me koronavirusin e ri, që e shkakton sëmundjen e COVID-19.

Lul Raka tregon nëse duhet hapur shkollat në shtator

Mikrobiologu Lul Raka është deklaruar në lidhje me paralajmërimet për hapjen e shkollave për një pjesë të nxënësve në vitin e ri shkollor.

Në shtator, përballje më sfiduese me COVID-19

Kosova është duke u përgatitur për krijimin e kapaciteteve shtesë për përballjen me COVID-19 në muajin shtator, atëherë kur sipas profesionistëve shëndetësorë, ...

Mikrobiologu Lul Raka: Kapacitetet shëndetësore të Kosovës janë rrezikuar seriozisht

Të dielën, Instituti Kombëtar i Shëndetësisë Publike konfirmoi se në 24 orët e fundit 13 veta humbën jetën duke e çuar në 249 numrin e viktimave ...

Raka: Nëse mostrat nuk janë 24 orëshe, duhet të njoftohet opinioni

Sot është mbajtur mbledhja e parë e Bordit këshillëdhënës për COVID-19, ku kanë marrë pjesë edhe dy ish-ministra të shëndetësisë, Imet Rrahmani dhe ...

Raka: Kosova në vendin e tretë në Evropë me numër të të infektuarve me coronavirus

Në një intervistë për Radion Evropa e Lirë, mikrobiologu Lul Raka tha se Kosova aktualisht është në vendin e tretë në Evropë sa i përket numrit të rasteve ...