Postet nga: Lul raka

Çka është infodemia, sipas Lul Rakës?

Mikrobiologu kosovar, Lul Raka, i ftuar në emisionin "Kallxo Pernime" ka folur edhe për një problem tjetër përveç pandemisë.

Lul Raka flet për pasojat e COVID-19 në Kosovë

 

Një vit përballje me pandeminë, rrëfimi i mikrobiologut Lul Raka - LIVE

I ftuar në emisionin e radhës në KALLXO Pernime është mikrobiologu Lul Raka.

Mikrobiologu Lul Raka, ka pësuar lëndime në aksident trafiku

Mikrobiologu dhe kryesuesi i Bordit Këshillëdhënës kundër COVID-19, Lul Raka nuk ka marrë pjesë në takimin e sotëm të Komitetit për Vlerësim ...

Lul Raka i reagon qeverisë: Nuk dhamë këshilla për lehtësim të masave

Kryesuesi i Bordit Këshilldhënës kundër COVID-19,  Lul Raka, ka thënë se nuk ka këshilluar lirimin e masave kufizuese për COVID-19.

Raka: Tubimet e partive, kërcënim i shëndetit publik

Për rrezikun e përhapjes së coronavirusit si pasojë e tubimeve parazgjedhore të partive politike reagoi sërish mikrobiologu Lul Raka.

A do të vaksinohen personat që e kanë kaluar Covid-19?

Mikrobiologu Lul Raka tha se personat që e kanë kaluar Covid-19 mund të vaksinohen. Ai në “Për Ditë të Mbarë” të RTV21 tha se këta persona në fillim ...

Edhe mikrobiologu Lul Raka infektohet me COVID-19

Mikrobiologu i njohur kosovar, Lul Raka ka njoftuar se ka rezultuar pozitiv në testin për COVID-19.