Postet nga: lufta rusi-ukraine

Klitschko me mesazh nga Kievi, falënderon Shqipërinë për mbështetjen

Kryebashkiaku i Kievit, Vitali Klitschko përmes një video mesazhi nga kryeqyteti i Ukrainës ka falënderuar Shqipërinë dhe qytetarët e saj për mbështetjen.

NATO: Do të rrisim mbështetjen për Ukrainën

Vendet anëtare të NATO-ja janë pajtuar për të rritur mbështetjen për Ukrainën dhe do të dërgojnë disa lloje të sistemeve të armëve në ...

Ukraina dëbon diplomatë bjellorusë

Ministria e Jashtme e Ukrainës ka kërkuar nga Bjellorusia që të shkurtojë në pesë numrin e diplomatëve në ambasadën e saj në Kiev.

Kurti takon Borrellin, kërkon më shumë vëmendje për Ballkanin

Kryeministri i Kosovës, Albin Kurti është takuar me shefin e politikës së jashtme të Bashkimit Evropian, Josep Borrell dhe ka kërkuar nga ai më shumë vëmendje ...

SHBA, sanksione ndaj miliarderit rus, familjes së Peskovit dhe anëtarëve të Dumës

Shtetet e Bashkuara vendosën të premten sanksione ndaj miliarderit rus Viktor Vekselberg, tre anëtarëve të familjes së zëdhënësit të Presidentit Vladimir Putin dhe disa ...

Kurti për “The Independent”: Ballkani përballet me rrezik të shtuar të konfliktit ushtarak

Kryeministri i Kosovës, Albin Kurti, në një intervistë për gazetën britanike “The Independent” ka thënë se Ballkani Perëndimor përballet me rrezik të shtuar të ...

NATO: Hapësira ajrore e Kosovës mbetet e hapur

Një zyrtar i NATO-s ka thënë të enjten për Radion Evropa e Lirë se hapësira ajrore e Kosovës mbetet e hapur.

Kuvendi i Kosovës paralajmëron rezolutë për situatën në Ukrainë

Kryetarja e Grupit Parlamentar të Lëvizjes Vetëvendosje, Mimoza Kusari-Lila ka thënë se shefat e Grupeve Parlamentare do të koordinohen për krijimin e një rezolute që ka ...