Postet nga: lufta në siri

Rreth 45,000 fëmijë të lindur gjatë pushtimit të IS-it mund të mbesin pa shtetësi

Vlerësohet se rreth 45,000 fëmijë që kanë lindur gjatë udhëheqësisë së grupit militant, Shteti Islamik (IS) janë përjashtuar nga shoqëria irakiane, pasi autoritetet nuk u ...

Vendet e Ballkanit tregojnë shifrat e qytetarëve të tyre në zonat e luftës në Siri

Kreu i Këshillit të Ministrave të Bosnje Hercegovinës, Denis Zvizdiq njoftoi se nga luftimet në Siri në Bosnje janë kthyer 46 persona prej të cilëve 42 janë të moshë...

Qeveria pa vendim nëse do t’i pranojë kosovarët që janë në Siri

Qeveria e Kosovës do të veprojë njësojë sikurse shtetet tjera të koalicionit global kundër grupit militant Shteti Islamik (IS) me qytetarët të cilët vazhdojnë të ...

ISIS tani kontrollon vetëm gjysmë kilometri katror tokë në Siri

ISIS tani kontrollon një zonë të Sirisë vetëm një gjysmë kilometri katror tokë, ​​tha të shtunën një komandant i Forcave Demokratike Siriane të mbështetura nga SHBA.

Tërheqja e trupave amerikane nga Siria mund të nisë brenda javësh

Komandanti i Pentagonit, përgjegjës për forcat amerikane në Lindje të Mesme, Joseph Votel ka thënë se tërheqja e forcave amerikane nga Siria ka mundësi ...

Erdogan: ShBA po vonohet në krijimin e zonës së sigurt në Siri

Presidenti i Turqisë, Recep Tayyip Erdogan ka kritikuar Shtetet e Bashkuara mbi vonesat në krijimin e një zone të sigurt në Siri, duke thënë se nëse Uashingtoni nuk ...

Arabia Saudite kundër tërheqjes së trupave amerikane nga Siria

Një anëtar i lartë i familjes mbretërore saudite është shprehur kundër tërheqjes së trupave amerikane nga Siria, raporton BBC.

Putin dhe Merkel pajtohen për t'i koordinuar veprimet në Siri

Presidenti rus, Vladimir Putin dhe kancelarja gjermane, Angela Merkel janë pajtuar në një bisedë telefonike për të koordinuar përpjekjet për paqe në Siri, ka njoftuar Kremlini.

Do NOT follow this link or you will be banned from the site!