Postet nga: lufta në siri

Mortajat e Serbisë në Duart e Milicias së Ndaluar Kurde

Ministria e Tregtisë e Serbisë dhe prodhuesi shtetëror i municioneve Krusik kanë zbuluar se mortajat e gjetura në duart e milicias kurde ishin pjesë e një pakete të shitur, ...

Pentagoni Devijon Rrugën e Bartjes së Armëve në Siri Pas Shqetësimeve të Gjermanisë

Misioni i Komandës së Operacioneve Speciale të Pentagonit, SOCOM, ka urdhëruar kontraktuesit e vet që të mos e përdorin më territorin e Gjermanisë për bartjen e ...

2.2 Miliardë Dollarët e Pentagonit për Armët ish-Sovjetike Drejt Sirisë

Mposhtja e Shtetit Islamik në Siri është varur nga një linjë e dyshuar e furnizimit, duke drejtuar sasi të paprecendentë të armëve dhe municionit nga Europa Lindore për ...

Anija Shqiptare Shpëton 52 Emigrantë në Detin Egje

Anija e Forcës Detare shqiptare “Oriku”, e cila është në mision duke ruajtur kufijtë detarë në Egje, ka shpëtuar dje plotë 52 emigrantë që lëviznin me një gomone.

Kryetari i BIK-ut në Kaçanik Tregon pse Shkoi në Ngushëllime te Familja e Lavdrim Muhaxherit

Kryetari i BIK-ut në Kaçanik Tregon pse Shkoi në Ngushëllime te Familja e Lavdrim Muhaxherit

Kryetari Neziri, tregon se për vdekjen e Muhaxherit është njoftuar nga familja e tij të cilët kanë bërë një kërkesë që BIK në Kaçanik t’...

Serbia Mbron Shitjen e Armëve te Sauditët pas Hulumtimit të BIRN dhe OCCRP

Ministria e Tregtisë e Serbisë të enjten tha se nuk ka ndalesë të eksportit të armëve në Arabinë Saudite pas një hetimi të BIRN dhe OCCRP që zbuloi se ...

Shtegu i Kojotës – Udhëtimi i Mitralozit nga Serbia në Siri

Mbathur në atlete, xhinse të dala ngjyre dhe një triko të dekoruar me fjalën “Life” (jeta), 23 vjeçari Salam (nuk është emri i tij real), postoi në Facebook një ...

Amerika Nis Sulmet Ajrore Ndaj Forcave të Assad-it

59 raketa të tipit Tomahawk janë hedhur nga dy anije amerikane në detin Mesdhe. Ushtria siriane tha se gjashtë persona kanë vdekur si pasojë e këtyre sulmeve.

Do NOT follow this link or you will be banned from the site!