Postet nga: lufta në kosovë

Mendimi i gazetarit Vaughan Smith për akuzat ndaj krerëve të UÇK-së

Gazetari britanik Vaughan Smith, i cili gjatë luftës në Kosovë xhiroi sulmin në Prekaz, thotë se mbajtja e krerëve të UÇK-së në Hagë ka dimension politik.

Gazetari britanik: Telefoni më shpëtoi nga plumbi i forcave serbe në Prekaz

Gazetari britanik Vaughan Smith, i cili gjatë luftës në Kosovë xhiroi sulmin në Prekaz dhe kufomat e të vrarëve, thotë se kishte arritur t'i shpëtonte një plumbi ...

Smith: Automjetet e lëna nga holandezët në Bosnjë, serbët i përdorën në Prekaz

Gazetari britanik Vaughan Smith, i cili gjatë luftës në Kosovë xhiroi luftimet në Prekaz dhe kufomat e të vrarëve, thotë se kur shkoi në Prekaz më 5 mars 1998 e ...

Smith tregon si u bind të vinte në Kosovë për të raportuar gjatë luftës

Gazetari britanik Vaughan Smith, i cili gjatë luftës në Kosovë xhiroi luftimet në Prekaz dhe kufomat e të vrarëve, thotë se në Kosovë erdhi në vitin 1998 nga Zvicra.

Rrëfimi i gazetarit britanik Vaughan Smith, i cili i tregoi botës për krimin e forcave serbe në Prekaz - LIVE

Në emisionin "Kallxo Përnime" po transmetohet rrëfimi i gazetarit britanik, Vaughan Smith, për raportimin që bëri në luftërat në ish-Jugosllavi, me theks sulmin dhe masakrat ...

Rrëfimi i gazetarit Vaughan Smith, që filmoi masakrat gjatë luftës në Kosovë

Gazetari i njohur britanik, Vaughan Smith që ka mbuluar të gjitha luftërat e ish-Jugosllavisë, përfshirë këtu edhe masakrat ndaj familjes Jashari në Prekaz, atë të Abrisë, e ...

Franca do t'i japë Ukrainës 100 milionë euro ndihmë humanitare dhe financiare

Franca i ka ndarë 100 milionë euro të tjera ndihmë financiare dhe humanitare për Ukrainën, tha ministria e jashtme franceze në një deklaratë të martën.

Sot rivarrosen eshtrat e 17-vjeçarit të zhdukur në luftë

Eshtrat e Nuredin Dvoranit, i cili ishte zhdukur 23 vjet më parë, më 30 prill të vitit 1999, do të rivarrosen sot në fshatin Tërstenik të Komunës së Drenasit.