Postet nga: lufta kundër terrorizmit

Gjermani, arrestohet një shtetas i Kosovës për mbështetjen e ISIS-it

Autoritetet gjermane arrestuan një shtetas të Kosovës, i cili akuzohet se ka mbështetur grupin militant Shteti Islamik (IS), duke transferuar mijëra euro për një luftëtar ...

Pacolli: Krijimi i ushtrisë së Kosovës ngrit kapacitetet për mjedis të sigurt

Ministri i Punëve të Jashtme, Behgjet Pacolli, në takimin e ministrave të koalicionit kundër ISIS-it, u deklarua se Kosova qëndron fuqishëm në krah të SHBA-së në ...

Burgim i përjetshëm për pesë gra taxhike që ‘ishin pjesë e IS-it’

Pesë gra nga Taxhikistani u dënuan me burgim të përjetshëm në Irak, pasi u gjetën fajtore për pjesëmarrje në grupin ekstremist Shteti Islamik (IS).

Qalaj dhe Kosnett hapin bashkë trajnimin kundër Terrorizmit

Drejtori i Përgjithshëm i Policisë së Kosovës, Rashit Qalaj bashkë me ambasadorin amerikan në Kosovë, Philip S. Kosnett, kanë marrë pjesë në ceremoninë e fillimit të projektit ...

Shtatë shtetas të Maqedonisë akuzohen për pjesëmarrje në luftërat në Siri dhe Irak

Prokuroria publike për krim të organizuar dhe korrupsion në Maqedoni ka ngritur padi penale ndaj shtatë personave, nën akuzën e “pjesëmarrjes në ushtri të huaja, paraushtarake ...

Pak projekte për të rikthyerit nga luftërat e huaja në Obiliq

Komuna e Obiliqit është përballur vetëm me një qytetar të vetin i cili është rikthyer nga luftërat në Siri e Irak.

Problemet e Hanit të Elezit me fëmijët e kthyer nga Siria e Iraku

Komuna e vogël e Kosovës, me rreth 10 mijë banorë, Hani i Elezit e ka të vështirë të trajtojë personat të cilët janë rikthyer nga luftërat ...

Rrëfimi i të dënuarit për terrorizëm që u arrestua në 'Paradën e Krenarisë'

Të premtën nga ora 22:20 'Drejtësia në Kosovë' trajton problematikën e parandalimit dhe luftimit të terrorrizmit.