Postet nga: Lufta kundër korrupsionit

Veseli shpalos planin e tij për luftën kundër korrupsionit

Kryetari i PDK-së dhe kandidati i kësaj partie për kryeministër, Kadri Veseli. ka prezantuar 7 pikat e planit të tij për luftën kundër korrupsionit në ...

Vetëvendosje e krahason fushatën e Veselit kundër korrupsionit me atë të Esocabarit në Kolumbi

Lëvizja Vetëvendosje, fushatën e kundër korrupsionit të ish-kryeparlamentarit Kadri Veseli e ka quajtur kopje të fushatës së narkotrafikantit kolumbian Pablo Escobar në vitin 1982.

Bleu stoli me para të shtetit, 58 vite burg për ish-zonjën e parë të Hondurasit

Gjykata në Honduras e ka dënuar me 58 vite heqje lirie për shkak të blerjes së stolive të ndryshme të arit me fonde shtetërore ish-zonjën e parë ...

Dy fytyrat e luftës kundër korrupsionit të Kadri Veselit

Pas shpërndarjes së Kuvendit të Kosovës dhe caktimit të datës së zgjedhjeve për më 6 tetor, partitë politike kanë “ndezur” motorët për fushatën elektorale.

Kadri Veseli krenohet prapë me QKUK-në ku qytetari ishte detyruar të blejë penjtë

Kreu i Partisë Demokratike të Kosovës, Kadri Veseli, ka vizituar edhe një herë Qendrën Klinike Universitare të Kosovës dhe ka folur për luftimin e korrupsionit.

Këshilli Prokurorial: 96% e rasteve të korrupsionit janë zgjidhur

Në daljen e tij të fundit para mediave në cilësinë e Kryesuesit të Këshillit Prokurorial të Kosovës, Blerim Isufaj, ka prezantuar punën 1 vjeçare, duke e ...

Haradinaj: Shtesa për prokurorët që e luftojnë korrupsionin

Në kuadër të fillimit të javës kundër korrupsionit, Kryeministri i Kosovës Ramush Haradinaj ka theksuar se mund të krenohemi me ligjet e reja, që sipas tij ...

Kurti: Kosova asnjëherë më larg BE-së, zgjedhjet si zgjidhje

Albin Kurti, kryetar i Lëvizjes Vetëvendosje, në Ditën Ndërkombëtare Kundër Korrupsionit ka thënë se viti 2018 është vit i dështimit për Kosovë...