Postet nga: luan latifi

Apeli vërteton aktakuzën ndaj zyrtarëve të KPM-së

Gjykata e Apelit ka konfirmuar vendimin e gjykatës së shkallës së parë duke konfirmuar aktakuzën për marrje ryshfeti nga të dyshuarit Luan Latifi, ish-kryeshef i Komisionit ...

Apeli: Gjykata e shkallës së parë nuk arsyetoi konfirmimin e aktakuzës ndaj zyrtarëve të KPM-së

Gjykata e shkallës së dytë e ka rrëzuar vendimin me të cilin ishte konfirmuar aktakuza për marrje ryshfeti nga të dyshuarit Luan Latifi, ish-kryeshef i Komisionit të ...

Mungesa e kërkesës nga Prokuroria, lë të lirë të akuzuarit në rastin e KPM-së

Si rezultat i mos kërkesës së prokurorisë për masë të arrestit shtëpiak, Gjykata Themelore në Prishtinë ka lënë të lirë Luan Latifin, ish-kryeshef i Komisionit ...

Luan Latifi dhe Arben Bilalli lirohen nga paraburgimi

Ish-kryeshefi i Komisionit të Pavarur të Mediave, Luan Latifi dhe drejtori financiar, Arben Bilalli, janë liruar nga masa e paraburgimit.

Vazhdohet paraburgimi për drejtuesit e KPM-së, Luan Latifin e Arben Bilallin

Gjykata e Prishtinës përmes një vendimi ka vazhduar masën e paraburgimit dy zyrtarëve të lartë të Komisionit të Pavarur të Mediave.

Faruk Rexhaj emërohet ushtrues detyre i kryeshefit të KPM-së

Komisioni i Pavarur i Mediave ka zgjehdur Faruk Rexhajn ushtrues detyre të kryeshefit të KPM-së.

30 ditë paraburgim për drejtuesit e KPM-së Luan Latifin e Arben Bilallin

Nga 30 ditë paraburgim u janë shqiptuar dy zyrtarëve të lartë të Komisionit të pavarur të Mediave për dyshimet për korrupsion.

Ekskluzive - Dosja e Prokurorisë: Drejtori i KPM-së u kap në flagrancë

Arben Bilalli, drejtor i financave në Komisionit të Pavarur për Media, i cili është arrestuar dy ditë më parë nën dyshimet për korrupsion, del të jetë kapur ...