Postet nga: lojërat olimpike

Biden shqyrton bojkotin diplomatik të Olimpiadës në Kinë

Presidenti i Shteteve të Bashkuara, Joe Biden, tha se po shqyrton bojkotimin diplomatik të Lojërave Olimpike Dimërore 2022, që do të mbahen në Pekin të Kinës.

22 sportistë do të marrin bursa olimpike për “Paris 2024”

Komiteti Olimpik i Kosovës ka njoftuar se 22 sportist do të marrin bursa olimpike për Lojërat Olimpike “Parisi 2024”.

Majlinda Kelmendi do të shpallet Qytetare me Merita të Veçanta

Xhudistja Majlinda Kelmendi pritet që së shpejti të marr çmimin Qytetare me Merita të Veçanta nga shteti i Kosovës.

Kampionët olimpik, dekorohen me titullin “Nderi i Kombit”

Presidenti i Shqipërisë, Ilir Meta ka vlerësuar me Dekoratën e Lartë “Nderi i Kombit” xhudistet Distria Krasniqi e Nora Gjakova dhe trajnerin e tyre Driton Kuka.

Mundësi Egzon Shala përfundon garimin dhe ëndrrën për medalje olimpike

Egzon Shala që përfaqësoi Kosovën në “Tokio 2020” në mundje, nuk arriti të marrë medalje olimpike.

Osmani: Në këtë dite zie për popullin tonë, Nora Gjakova i solli dritë Kosovës

Presidentja e Kosovës, Vjosa Osmani, ka uruar Nora Gjakovën për medaljen e artë që e fitoi sot në Tokio.

Mbi 150 njerëz pozitivë me koronavirus në Lojërat Olimpike

Organizatorët e Lojërave Olimpike në Tokio thanë se 153 njerëz të akredituar për Olimpiadën, kanë rezultuar pozitivë me koronavirus qysh në fillim të muajit - 16 prej ...

KALLXO.com citohet nga faqja zyrtare e Lojërave Olimpike ‘Tokio 2020’, kur flet për të artën Distria Krasniqi

Platforma KALLXO.com është përdorur si referencë në dy raste në CV-në e tashmë kampiones olimpike të Kosovës, Distria Krasniqi, e të cilës i është referuar edhe ...