Postet nga: lobimi

Kosova do të angazhojë kompani për lobim në ShBA

Shteti i Kosovës do të angazhojë kompani lobuese në Shtetet e Bashkuara të Amerikës.

Grenell mohon se paguhet nga Serbia për lobim

Ish i dërguari i Administratës Trump për dialogun Kosovë-Serbi, Richard Grenell, ka thënë se nuk është e vërtetë se ai po paguhet nga shteti ...

Janjiq: Serbia po e paguan Grenellin 100 mijë dollarë në muaj për lobim

Ish i dërguari i Administratës Trump për dialogun Kosovë-Serbi, Richard Grenell, po paguhet 100 mijë dollarë në muaj nga shteti serb për lobim.

Selimi: Pas 4 shtatorit, Kosova të lobojë për antarësim në organizata ndërkombëtare

Ish-ministri i Drejtësisë në Qeverinë e Avdullah Hotit, Selim Selimi ka deklaruar se Kosova pas 4 shtatorit duhet të lobojë për antarësim në organizata ndërkombëtare.

Aleati i ish-presidentit Trump nën arrest për lobim të paligjshëm

Thomas Barrack, një mik miliarder i ish-presidentit Donald Trump, i cili mbikqyri fondin për inaugurimin e tij, është arrestuar nën akuza që përfshijnë lobim të paligjshëm ...

Kontrata për lobim, Dhurata Hoxha rrezikon të dënohet deri në 10 vite burg

Ishte viti 2019 kur ministria e udhëhequr nga Dhurata Hoxha kishte nënshkruar një kontratë për lobim me kompaninë nga Parisi e cila në fund kishte promovuar idenë se “...

Pas aktakuzës, flet ish-ministrja Dhurata Hoxha

Sot, Prokuroria Speciale e Kosovës ka ngritë aktakuzë ndaj ish-ministres së Integrimeve Evropiane, Dhurata Hoxha për keqpërdorim të detyrës zyrtare.

Avni Dervishi: Kosova është në grup të fundit të programit COVAX për furnizim me vaksina

Lobisti dhe aktivisti shqiptar që jeton dhe punon në Suedi, Avni Dervishi, tha se Kosova është në grupin e fundit të programit të COVAX për furnizim me vaksina.