Postet nga: lista serbe

Thaçi: Kryeministri i shkarkuar kishte marrëveshje sekrete me Listën Serbe

Presidenti i Kosovës, Hashim Thaçi, në një intervistë për ‘Syri Tv’ ka folur për Listën Serbe dhe përfshirjen e saj në qeverisje në Kosovë.

Deputetët e Listës Serbe, ndihmën e marrë nga Serbia ia japin familjes në Graçanicë

Dhjetë deputetë të Listës Serbe do të heqin dorë nga ndihma prej 100 euro që do t’u jepet serbëve nga buxheti i Republikës së Serbisë në kuadë...

Koalicionet e LDK-së: 'Maratonë' me VV, 'sprint' me AAK e NISMA

Lëvizjes Vetëvendosje dhe Lidhjes Demokratike të Kosovës, iu deshën më shumë se 100 ditë kohë që ta bëjnë koalicionin qeverisës, pas zgjedhjeve të 6 tetorit të ...

LDK lidh marrëveshjen edhe me Listën Serbe

I propozuari i LDK-së për kryeministër të ardhshëm, Avdullah Hoti ka bërë të ditur se përveç se kanë nënshkruar koalicion me AAK-në, kanë pë...

Lista Serbe: Do të mbështesim formimin e institucioneve

Kryetari i Listës Serbe, Goran Rakiq, tha se nuk janë për mbajtjen e zgjedhjeve të jashtëzakonshme në kohë të pandemisë.

Presidenti Thaçi në takim me Listën Serbe

Presidenti i Kosovës, Hashim Thaçi ka nisur takimin me përfaqësuesit e Listës Serbe në konsultime për hapat që duhet të ndërmerren për ...

Lista Serbe do të votojë për rrëzimin e Qeverisë Kurti

Lista Serbe ka bërë të ditur se do ta votojë mocionin e mosbesimit ndaj Qeverisë Kurti,

Lista Serbe: Qëllimi i fshehur i Thaçit, vendosja e forcave ushtarake në veri

Presidenti i Kosovës, Hashim Thaçi, i ka propozuar Kuvendit që të shpallë gjendjen e jashtëzakonshme në vend pas situatës së krijuar me coronavirusin.