Postet nga: lirim jakupi

Dalin para Apelit tre të akuzuarit për vrasjen në Gjilan

Lirim Jakupi, Afrim Ismailoviq dhe Faton Osmani, të dënuar me gjithsej 66 vite burgim në shkallë të parë për vrasjen e Bakush Veselit në Gjlian, u sollën sot ...

Vrasja në Gjilan – Dënohen Lirim Jakupi, Afrim Ismajloviqi dhe Faton Osmani

Gjykata Themelore e Gjilanit ka shpallur fajtorë dhe i ka dënuar Lirim Jakupin, Afrim Ismajloviqin dhe Faton Osmanin për akuzën vrasje të rëndë dhe ndihmë në ...

Gruaja e të vrarit në kafene në Gjilan: Për vrasjen e burrit mësuam përmes lajmeve

Lirim Jakupi, Faton Osmani e Afrim Ismajloviq janë tre peronat që po akuzohen nga Prokuroria e Gjilanit për vrasjen e Bakush Veselit, ngjarje që ka ndodhur në shtator të ...

Ndalohet Lirim Jakupi për vrasjen që kishte ndodhur vitin e kaluar në një kafene në Gjilan

Prokuroria Themelore në Gjilan ka ndaluar një person nën dyshimet për përfshirje në veprën penale vrasje e rëndë, e cila kishte ndodhur vitin e kaluar ...

Gjilanasi dje u deklarua i pafajshëm, sot dënohet nga Gjykata

Lirim Jakupi, i cili akuzohej për armëmbajtje pa leje dhe kanosje me armë, u gjet fajtor nga Gjykata e Gjilanit dhe u dënua me 1 vit burgim me ...

Lirim Jakupi ndihet i pafajshëm përballë akuzës se kërcënoi me armë nga vetura

Lirim Jakupi është deklaruar i pafajshëm rreth akuzave të ngritura kundër tij nga Prokuroria e Gjilanit.

Lirim Jakupi Lirohet Nga Akuzat për Sulmin ndaj Policëve Maqedonas

Jakupi akuzohej se kishte hapur zjarr në drejtim të policëve maqedonas në vitin 2014, si dhe ndaj forcave policore maqedonase në Tetovë në vitin 2004.

Prokurorja Kërkon Dënim më të Lartë për Lirim Jakupin

Prokurorja e Prokurorisë së Apelit ka kërkuar nga gjykata që ish- guerilit të luftërave në Kosovë, Luginë të Preshevës dhe Maqedoni, Lirim Jakupit, t’i shqiptohet dë...