Postet nga: Lirije Qerimaj

Grupi i grave deputete të Kosovës kërkon dënim maksimal për vrasësin e 48-vjeçares në Llaushë

Grupi i grave deputete të Kosovës ka kërkuar dënim maksimal për vrasësin e Lirije Qerimajt.

Vrasja në Llaushë, Inspektorati Policor nis hetim se si u trajtua nga Policia raportimi i dhunës në familje

Inspektorati Policor i Kosovës ka thënë për KALLXO.com se ka nisur një hetim preliminar për rastin e raportuar më 1 janar nga Lirije Qerimaj, e cila ...

Reagon ministrja e Drejtësisë pas vrasjes në Llaushë të Skenderajt

Pas rastit tragjik në Llaushë të Skenderajt ka reaguar edhe ministrja e Drejtësisë, Albulena Haxhiu.

Kolektivi për Mendim dhe Veprim Feminist: Policia - bashkëfajtore në vrasjen e grave

Me mbishkrimet “Policia, bashkë-fajtore në vrasjen e grave”, “Burrat vrasin gratë, shteti hesht”, “Për gratë, as shtëpia nuk është vend i sigurt”, Kolektivi për Mendim dhe ...

Shpjegimi i komandantit të Policisë në Skenderaj pse nuk u kërkua urdhri mbrojtës për gruan që u vra në Llaushë

Një shpjegim tjetër vjen pas skandalit të trajtimit të incidentit tragjik që ndodhi në fshatin Llaushë të Skenderajt, ku Lirije Qerimaj u vra ndërsa dorasi dyshohet se është ...

Kërkohet ekzaminim psikiatrik i të dyshuarit për vrasjen e gruas në Llaushë

Avokati Elvir Imeri, mbrojtës i të pandehurit Skënder Qerimaj, i cili po dyshohet se është vrasësi i gruas së tij, Lirije Qerimaj, ka kërkuar që të ...

Thellohet skandali i vrasjes në Llaushë, mbrojtësi i viktimave kërkoi pas vrasjes masën mbrojtëse

Detaje të reja rreth incidentit tragjik në Llaushë të Skenderajt, ku dje një grua u vra me armë zjarri, e thellojnë skandalin që ka përcjellë këtë rast.

Kjo është prokurorja që liroi në procedurë të rregullt të dyshuarin për vrasjen e gruas në Llaushë (FOTO)

51-vjeçari Skender Qerimaj dyshohet se vrau bashkëshorten e tij Lirije Qerimaj në Llaushë të Skenderajt, pas një mosmarrëveshje të vazhdueshme me të.