Postet nga: liqeni i ujmanit

Hoti: E kam mirëpritur propozimin e Grenellit që Liqeni i Ujmanit të quhet Liqeni Trump

Kryeministri i Republikës së Kosovës, Avdullah Hoti. ka reaguar lidhur me propozimet që Liqeni i Ujmanit të quhet Liqeni Trump.

Grenell reagon për emërtimin e Ujmanit 'Liqeni Trump'

I emëruari i SHBA-së për dialogun Kosovë-Serbi, Richard Grenell, ka reaguar lidhur me emërimin e Ujmanit si 'Liqeni Trump.

Serbët e Kosovës me pankarta falënderuese për Trumpin në Liqenin e Ujmanit

Serbët e Kosovës kanë vënë disa pankarta me mbishkrime falënderuse për Presidentin amerikan Donald Trump, në urën mbi liqenin e Ujmanit në Bërnjak.

Ujmani

Abrashi: Ujmani po politizohet sikurse demarkacioni me Malin e Zi

Anëtari i delegacionit të Kosovës në dialogun Kosovë-Serbi dhe ministri Infrastrukturës, Arban Abrashi, në një intervistë në emisionin “Jeta në Kosovë” ka treguar se pse është ...

“Futja e Serbisë në territorin e Kosovës përmes Liqenit të Ujmanit”

Hapja e temës së Liqenit të Ujmanit, në marrëveshjen e nënshkruar mes kryeministrit të Kosovës, Avdullah Hoti dhe presidentit të Serbisë, Aleksandar Vuçiq, në Shtë...

Gjini: Nëse Serbia mbetet palë vendimmarrëse për Ujmanin, AAK rishikon qëndrimin në qeveri

Nënkryetari i AAK-së, Ardian Gjini pas mbledhjes së strukturave të partisë ka thënë se nëse Serbia mbetet palë në vendimmarrje për liqenin e Ujmanit atëherë ...

Ramush Haradinaj reagon përsëri: Ujmani është i Kosovës, nuk pranoj marrëveshje trepalëshe

Kryetari i AAK-së dhe partneri i koalicionit qeverisës, Ramush Haradina ka shkruar përsëri në Facebook duke thënë se nuk pranon marrëveshje trilaterale ku Serbia është ...

Gjuriqi flet për dy asetet e Kosovës, Ujmanin dhe Trafostacionin e Valaçit

Marko Gjuriq, shef i zyrës për Kosovën në Qeverinë e Serbisë, i ka përmendur dy asete të Kosovës- Ujmanin dhe Trafostacionin në Valaç, në debatin ...