Postet nga: liqeni i badovcit

Qeveria e obligon Shpend Ahmetin ta anuloj vendimin për ndërtimet në Badovc

Ministri i Infrastrukturës dhe Ambientit, Lumir Abdixhiku ka njoftuar se ka obliguar Komunën e Prishintës që të bëjë anulimin e vendimet për dhënien e ...

Kryeministri Kurti ka pritur në takim Grupin për Mbrojtjen e Liqenit të Badovcit

Kryeministri i Kosovës, Albin Kurti, të shtunën ka pritur në takim përfaqësuesit e Grupit për Mbrojtjen e Liqenit të Badovcit.

Kompania që po planifikon ndërtimin e një lagjeje buzë Badovcit mban sot një diskutim publik

Kompania "4M Group”, e cila po planifikon të ndërtojë një lagje banesash buzë Liqenit të Badovcit, do të mbajë një diskutim publik sot nga ora 10:30 në hotel “Sirius” pë...

Ndërtimet në Badovc - Inspektoriati i Trashëgimisë Kulturore me kërkesa të reja për Ministrinë e Ambientit dhe Komunën e Prishtinës

Inspektoriati i Trashëgimisë Kulturore me datë 29 janar të këtij viti, i është drejtuar me një shkresë Komunës së Prishtinës dhe Ministrisë së Mjedisit dhe Planifikimit Hapë...

Reagon Ministria e Mjedisit pas kallëzimit penal nga OJQ-të

Ministria e Mjedisit dhe Planifikimit Hapësinor ka reaguar pas kallëzimit penal që u dorëzua ndaj tyre dhe se veprimet e tilla, MMPH i vlerëson si presion ...

OJQ-të dorëzojnë kallëzim penal ndaj sekretarit të MMPH Arben Çitakut

Grupi për Studime Juridike dhe Politike ka bërë kallëzimin penal ndaj Arben Çitakut sekretar i përgjithshëm në Ministrinë e Mjedisit dhe Planifikimit, për veprimet ...

Nëse vazhdon moti pa reshje, Liqeni i Badovcit do mbushet nga ai i Ujmanit

Muajt e fundit kanë qenë jashtëzakonisht të varfër sa u përket reshjeve atmosferike.

Asambleja e Prishtinës voton për pezullimin e të gjitha procedurave për ndërtim në afërsi të Badovcit

Kuvendi Komunal i Prishtinës ka votuar për pezullimin e përkohëshëm të të gjitha procedurave për ndërtimet e planifikuara në afërsi të liqenit ...