Postet nga: lipjan

Përfshihet nga Zjarri Pullazi i një Shtëpie

Policia njofton në raportin 24 orësh se ka pranuar informatë se pullazi i një shtëpie në Gadime të Ulët të Lipjanit është përfshirë nga zjarri.

Pajisje për Matjen e Diabetit dhe Kontrollin e Zemrës për QKMF-në e Lipjanit

Ministri i Shëndetësisë Uran Ismaili ka njoftuar se qytetarët e Lipjanit tash e tutje do të mund të bëjnë matjen e sheqerit në mënyrë të ...

Arrestohen dhe Lirohen Dy të Dyshuar Për Therje me Thikë

Dy persona janë arrestuar si të dyshuar për therjen e një personi tjetër

Mbi 160 Veta Dhurojnë Gjak në Një Xhami të Lipjanit

Është viti i pestë me radhë që xhamia e fshatit Kraishtë në Lipjan, organizon dhurimin e gjakut për nder të pavarësisë së Kosovës.

Ahmeti Emëron 11 Burra e Dy Gra në Qeverinë Komunale

Komuna e Lipjanit, ka emëruar drejtorët e rinj. Nga 13 drejtori që ka kjo komunë dy nga to udhëhiqen nga drejtoresha gra.

Mungesa e Rrymës ‘Mërdhin’ Fëmijët e Çerdhes në Lipjan

Çerdhja publike e Lipjanit është përballur me ndërprerje të rrymës të premten dhe sot.

Gjendet Drogë në Burgun e Lipjanit

Policia e Kosovës ka gjetur substanca narkotike brenda Qendrës Edukuese Korrektuese në Lipjan.

Lipjani në Debat Pernime

Lipjani në Debat Pernime

Kandidatët për kryetar të komunës së Lipjanitpër zgjedhjet e 22 tetorit kanë paraqitur programet e tyre në Debat Pernime.