Postet nga: linja hekurdhurore Prishtinë-Beograd

Thaçi: Moment historik marrëveshja Kosovë-Serbi për hekurudhat dhe autostradat

Presidenti i Kosovës, Hashim Thaçi e ka quajtur moment historik nënshkrimin e marrëveshjes për hekurudhat dhe autostradat Kosovë-Serbi.

Nënshkruhet marrëveshja Kosovë-Serbi për linjë hekurudhore dhe autostrada

Në Mynih të Gjermanisë mëngjesin e sotëm është nënshkruar marrëveshja mes Kosovës dhe Serbisë për linjën hekurudhore dhe për autostrada me ndë...

Cilën rrugë do të përshkojë treni Prishtinë - Beograd?

Lidhja hekurudhore midis Beogradit dhe Prishtinës, e cila ishte temë e takimit në Berlin të iniciuar nga i dërguari special presidencial të SHBA-së Richard Grenel mund të arrihet ...

Publikohen emrat e ekipit negociator për marrëveshjen e linjës hekurudhore Prishtinë - Beograd

Ministri në detyrë i Infrastrukturës dhe Transportit, Pal lekaj, e ka caktuar ekipin negociator për diskutimet në marrëveshjen e mundshme për funksionalizimin e linjës hekurudhore ...

'Infrakos' deklarohet për marrëveshjen hekurudhore Prishtinë-Beograd

Kompania publike “Infrakos” ende nuk ka marrë ndonjë shkresë zyrtare për pjesëmarrjen në takimin e paralajmëruar për të hënën e javës së ardhshme ...

Të hënën paralajmërohet takim në Berlin për linjën hekurudhore Prishtinë - Beograd