Postet nga: linja ajrore

Edi Rama përshëndet marrëveshjen për fluturimet Prishtinë - Beograd duke ironizuar me Haradinajn

Kryeministri i Shqipërisë Edi Rama ka përshëndetur marrëveshjen e arritur për fluturimet Prishtinë-Beograd 52 minuta më herët.

Presidenti ShBA-së Donald Trump e quan fitore linjën ajrore Prishtinë - Beograd

Linjës ajrore Prishtinë - Beograd Presidenti amerikan Donald Trump ia ka kushtuar disa fjalë në llogarinë e tij në twiter. Presidenti Trump këtë e ka quajtur ‘një tjetë...

KDI kërkon nga autoritetet kosovare informacione për linjën ajrore Prishtinë-Beograd

Instituti Demokratik i Kosovës (KDI), ka kërkuar transparencë për marrëveshjen e fluturimeve direkte Prishtinë-Beograd, pasi që sipas tyre, autoritetet kosovare kanë dhënë informacione të ...

Ministria e Infrastrukturës e mirëpret hapjen e korridorit ajror Prishtinë - Beograd

Ministria e Infrastrukturës dhe Transportit e ka mirëpritur angazhimin për vendosjen e linjës ajrore direkte Prishtinë-Beograd, pasi që sipas tyre, mundësohet lëvizja e ...

NATO e mirëpret hapjen e linjës ajrore Prishtinë-Beograd

Sekretari i Përgjithshëm i NATO-s, Jens Stoltenberg e ka mirëpritur qëllimin e dy linjave ajrore Eurowings dhe Grupit Lufthansa për të vendosur linje direkte mes ...

Linjë ajrore Prishtinë - Beograd?

Drejtori i Zyrës për Kosovën në Qeverinë e Serbisë, Marko Gjuriq, tha se pret që të hënën në Berlin të nënshkruhet një letër ...