Postet nga: Ligue 1

PSG shënon fitore dramatike ndaj Metzit (VIDEO)

Paris Saint-Germain e ka shënuar fitoren e parë në Ligue 1, pas tri ndeshjeve të zhvilluara duke e mposhtur Metzin me rezultat 1-0.

Sezoni 2020/2021 në Ligue 1 do të nisë më 22 gusht

Federata e Futbollit të Francës, ka zbuluar kalendarin për sezonin 2020/2021 në Ligue 1.

Gjykata vendos që mos të largohet asnjë skuadër nga Ligue 1

Amines dhe Toulouse, përfundimisht nuk do të largohet nga Ligue 1, pasi gjykata më e lartë  administrative në Francë, ka refuzuar të martën kërkesën e tri klubeve ...

Zyrtare: Anulohet sezoni i futbollit në Francë

Sezoni 2019/2020 është anuluar në Ligue 1 dhe në Ligue 2, shkaku i situatës së krijuar nga coronavirusi në Francë.

Edhe në Francë ndeshjet pa praninë e tifozëve shkaku i Coronavirusit

Efektet e Coronavirusit në futboll kanë filluar të shfaqen më të madhe prej muajit mars.

PSG fiton me lehtësi ndaj Amiens (VIDEO)

Paris Saint-Germain ka shënuar një fitore të lehtë ndaj Amiens, me rezultat 4-1, ndeshje e vlefshme për xhiron e 19-të në Ligue 1.

PSG e mposht me lehtësi Angersin (VIDEO)

Paris Saint-Germain, ka shënuar një fitore të lehtë ndaj Angersit, me rezultat 4-0, në kuadër të xhiros së nëntë në Ligue 1.

Neymar sërish heroi i Parisit, shënon gol në fund të ndeshjes (VIDEO)

Paris Saint – Germain, ka arritur ta mposht Lyonin, në fundin e takimit falë golit të Neymarit.