Postet nga: Ligji për zgjedhjet

Në prill tentoi ta ndryshojë Ligjin për zgjedhjet, Kurti tash thotë se nuk preferohet të ndodhë tani

Kryetari i Lëvizjes Vetëvendosje, njëherësh kryeministri i Kosovës, Albin Kurti, ka deklaruar se dy muaj para zgjedhjeve lokale nuk preferohet ndryshimi i Ligjit për ...

Propozimi i Rrustemit për Projektligjin për Zgjedhje

Kryetari i Komisionit për Legjislacion, deputeti Adnan Rrustemi në fillim të seancës së jashtëzakonshme të Kuvendit të Kosovës ka paraqitur propozimin e Komisionit para Kuvendit të ...

Kuvendi kërkon mendimin e Qeverisë për ndryshimin e Ligjit për Zgjedhje

Kryesia e Kuvendit ka vendosur që ta procedoj projektligjin për ndryshimin dhe plotësimin e Ligjit për Zgjedhjet e Përgjithshme për mendim në Qeverinë e Kosovë...

Besnik Tahiri: AAK kundërshton shqyrtimit e ligjit për zgjedhjet

Shefi i Grupit Parlamentar të Aleancës për Ardhmërinë e Kosovës, Besnik Tahiri ka thënë se kërkesa për mbajtje e seancës plenare të ...

Cenimi i garancioneve kushtetuese të përfaqësimit të komuniteteve jo shumicë nga ana e Listës Serbe (I)

 

Ish-deputetja e PDK-së: Të ndryshohet Ligji për zgjedhje, të bëhet 50% kuota për gra

Ish-deputetja e PDK-së, Ariana Shoshi Musliu, në debatin "Kallxo Pernime" ka deklaruar se Ligji për zgjedhje duhet të ndryshohet.

Qeveria: Ligji për zgjedhjet të adresojë të gjitha parregullësitë

Qeveria e Kosovës në mbledhjen e sotme Gjithashtu, i ka proceduar Kuvendit të Kosovës mendimin për nismën legjislative për Projektligjin për ndryshimin dhe plotë...