Postet nga: Ligji per Zgjedhje

Dy dënime në 3 vitet e fundit: Dilema se a do të lejohet kandidimi i Sami Lushtakut?

Kandidati i shpallur për kryetar të Komunës së Skenderajt, Sami Lushtaku është dënuar dy herë brenda tre viteve të fundit për dy vepra penale.

Komisioni për Legjislacion dërgon në Kuvend Projektligjin për Zgjedhje

Komisioni për Legjislacion, Mandate, Imunitete, Rregulloren e Kuvendit dhe mbikëqyrjen e Agjencisë kundër Korrupsionit para pak minutave ka vendosur që të dërgoj për shqyrtim në ...

Ndryshimi i Ligjit për Zgjedhje, Çitaku: Është shantazh dhe bullizëm politik

Ish-ambasadorja e Kosovës në Shtetet e Bashkuara të Amerikës, Vlora Çitaku nëpërmjet një statusi në Facebook ka reaguar ndaj tentimeve për votimin e ndryshimit të ...

Haxhiu: Për projekte të dëmshme nuk i kishin problem procedurat e përshpejtuara

Ministrja e Ministrisë së Drejtësisë, Albulena Haxhiu përmes një postimin në Facebook ka reaguar në lidhje me miratimin e Ligjit për Zgjedhje.

Konjufca: Ky ligj s'ka lidhje me zgjedhjen e Presidentes

Ushtruesi i Detyrës së Presidentit të vendit njëherësh kryeparlamentar, Glauk Konjfuca ka thënë se miratimi i Ligjit për Zgjedhje nga Qeveria e Kosovës, nuk ...

Qeveria shtyen para ndryshimet për Ligjin e Zgjedhjeve

Qeveria e Kosovës është mbledhur sot rreth orës 19:00, për të shqyrtuar vetëm një pikë të rendit të ditës, që të jap mendimin për Ligjin ...

LDK: I ngutshëm dhe shantazhues vendimi për ndryshimin e Ligjit për Zgjedhje

Kryesia e Kuvendit ka mbajtur sot mbledhje me një pikë të vetme të rendit të ditës – ndryshimi i Ligjit të Zgjedhjeve. Bazë kësaj, iu mundësohet diasporës ...