Postet nga: Ligji per rimekembje ekonomike

PDK kërkon zbatimin e Ligjit për Rimëkëmbje Ekonomike

Deputeti i Partisë Demokratike të Kosovës, Bedri Hamza në një konferncë për media ka kërkuar nga Qeveria e Kosovës zbatimin e Ligjit për Rimëkë...

Vihet në pikëpyetje ndarja e 300 eurove për punëtorët

Ende nuk ka filluar ndarja e 300 eurove për tre muaj për punëtorët të cilët kanë humbur vendin e punës gjatë periudhës së pandemisë ...

Abrashi: Problemi i Trepçës dhe Telekomit zgjidhet me privatizim

Deputeti nga radhët e AAK-së, Gazmend Abrashi, i ftuar në emisionin e KALLXO.com për të folur rreth largimit të rentës minerare për kompanitë e gurthyesve, ...

Krasniqi i replikon Boletinit pasi i përmendi punësimin e djalit: Për këtë punë mundemi privat me u marrë vesh

Gjatë emisionit ku po diskutohet për pazarin që e bënë partitë politike që në Ligjin për rimëkëmbjen ekonomike të futej një nen, i cili u ...

Prebreza: Mbretërinë e gurthyesve e sundojnë kompanitë që merren me shtrimin e asfaltit

Në ligjin për rimëkëmbjen ekonomike është vendosur një nen i cili sjellë shumë përfitime për gurthyesit dhe kompanive që merren me aktivitete minerare, pasi që ...

Krasniqi flet për lidhjen e pronarëve të gurthyesve me politikën

Në Ligjin për rimëkëmbjen ekonomike është vendosur një nen i cili u sjell shumë përfitime gurthyesve dhe kompanive që merren me aktivitete minerare, pasi që pë...

Pazari për milionat e gurthyesve - LIVE

Pazari për milionat e guthyesve është emisioni i sontëm i KALLXO.com.

Debati për 10-përqindëshin e Trustit - LIVE

Sonte në emisionin e KALLXO.com do të diskutohet për tërheqjen e 10-përqindëshit nga Fondi i Kursimeve Pensionale (Trusti).