Postet nga: ligji për prishtinën

Muhedin Nushi emërohet nënkryetar i Komunës së Prishtinës

Kryetari i Komunës së Prishtinës, Shpend Ahmeti përmes një postimi në Facebook ka njoftuar se drejtori i Administratës Publike në Komunën e Prishtinës, Muhedin ...

Kryeparlamentari nënshkroi Ligjin për Prishtinën

Kryetari i Kuvendit të Kosovës, Kadri Veseli, ka nënshkruar sot Ligjin për Prishtinën, duke përmbushur kështu përgjegjësinë kushtetuese e ligjore.

Haziri: Nuk do miratohej Ligji për Prishtinën, pa rolin pozitiv të LDK-së

Nënkryetari i Lidhjes Demokratike të Kosovës, Lutfi Haziri, në konferencën javore të LDK-së tha se pa rolin e tyre pozitiv nuk do të miratohej ligji për ...

‘Kryeqyteti historik’ nxit polemika e batuta në Kuvend

Një amendament i propozuar nga deputeti i PDK-së, Nait Hasani, për përfshirjen e Prizrenit në Ligjin për Kryeqytetin me epitetin “kryeqytet historik”, ka shkaktuar debate e batuta ...

Caktohet data për Ligjin për Prishtinën në Kuvend

Kryesia e Kuvendit dhe drejtuesit e grupeve parlamentare, në mbledhjen e sotme, kanë vendosur që më 17 maj të shqyrtohet në lexim të dytë Projektligji për Prishtinën.

Ligji për Prishtinën dhe ai për Liritë Fetare, Shqyrtohen në Komisionet e Kuvendit

Komisioni për të Drejtat, Interesat e Komuniteteve dhe për Kthim sot do të mbajë mbledhje.

Kompetencat për Policinë Zvarrisin Ligjin për Prishtinën

Anëtarët e Komisionit Parlamentar për Qeverisje Lokale nuk e kanë proceduar Projektligjin për Prishtinën në pritje të sqarimit të kompetencave që kryeqyteti mund t’i ...

Debat Publik për Ligjin e Prishtinës

Komisioni për Administratë Publike, Qeverisje Lokale dhe Media, do të mbajë sot mbledhjen e rregullt.