Postet nga: ligji për pagat

Kusari- Lila: Projektligj për paga nuk duhet të bëhet vetëm për rritje por edhe për nivelim

Gjatë debatit parlamentar në lidhje me projektligjin për pagat në sektorin publik u.d shefe e Grupit Parlamentar të Lëvizjes Vetëvendosje, Mimoza Kusari - Lila, tha se ë...

Kurti: Jemi duke e përgatitur ligjin për paga që nuk do të jetë në kundërshtim me Kushtetutën

Kryeministri i Kosovës, Albin Kurti tha se janë duke i përgatitur për një ligj për pagat i cili nuk bie ndesh as me infrastrukturën e ...

AAK kërkon nga Qeveria ta rishqyrtojë Ligjin për Pagat

Aleanca për Ardhmërinë e Kosovës (AAK) ka kërkuar nga Qeveria e Kosovës që  në programin qeverisës të përfshirë edhe buxhetimin për Ligjin ...

Sindikata e Zjarrfikësve: "Shokues" vendimi për shfuqizimin e Ligjit për Paga

Kryetari i Sindikatës së Zjarrfikësve të Kosovës, Muharrem Beka, përmes një postimi në rrjetin social ‘Facebook’ e ka quajtur shokues vendimin e Gjykatës Kushtetuese pë...

Sindikata e Policisë nuk e mirëpret shfuqizimin e Ligjit për Pagat

Sindikata e Policisë së Kosovës nuk e ka mirëpritur vendimin e sotëm të Gjykatës Kushtetuese për ta shfuqizuar Ligjin për Pagat.

Shfuqizimi i Ligjit për Pagat, SBAShK-u s'i përjashton grevat në vitin e ardhshëm shkollor

Sindikata e Bashkuar e Arsimit, Shkencës dhe Kulturës (SBAShK) e ka cilësuar lajm të keq shfuqizimin e Ligjit për Paga nga ana e Gjykatës Kushtetuese.

Zëvendëskryeministri nga radhët e AAK-së: Shokues vendimi i Kushtetueses për Ligjin për Paga

Zëvendëskryeministri i Kosovës nga AAK-ja, Besnik Tahiri, e ka quajtur shokues vendimin e Gjykatës Kushtetuese për shfuqizimin e Ligjit për Paga.

Gjykata Kushtetuese shfuqizon Ligjin për Pagat

Gjykata Kushtetuese e Kosovës ka shfuqizuar Ligjin për pagat.