Postet nga: Ligji për Paga

BE thotë se Ligji për zyrtarët publikë u miratua pa marrë parasysh komentet e ekspertëve

Bashkimi Evropian ka reaguar pas miratimit të Ligjit për zyrtarët publikë dhe Ligjit për paga të cilët morën shumicën e votave dje në Kuvendin ...

Konjufca abstenon për Ligjin për paga në sektorin publik

Kryetari i Kuvendit të Kosovës, Glauk Konjufca, ka abstenuar për Ligjin për paga në sektorin publik.

Miratohet Ligji për pagat në sektorin publik

Ligji për Pagat në sektorin publik është miratuar në lexim të dytë sot në Kuvendin e Kosovës.

Haxhiu: Pozita i shpërfilli kërkesat e sindikatave në Ligjin për Paga

Deputeti nga Partia Demokratike e Kosovës, Bekim Haxhiu tha se në Komisionin për Administratë Publike, Pushtet Lokal, Media dhe Zhvillim Rajonal kur po trajtohej ligji pagave, u shpë...

AAK thotë se nuk e mbështetë ligjin për paga pa e ditur vlerën e koeficientit

Shefi i grupit parlamentar të Aleancës për Ardhmërinë e Kosovës, Besnik Tahiri ka thënë se nuk mund t’i jepet mbështetje ligjit për ...

LDK kundër Ligjit për paga: Nuk e dimë sa është vlera e koeficientit

Deputetja e Lidhjes Demokratike të Kosovës, Hykmete Bajrami ka dhënë qëndrimin e LDK-së për Projektligjin për paga në sektorin publik, duke treguar se janë kundë...

Dështon mbledhja e Komisionit për Buxhet në mungesë të kuorumit

Ka dështuar të mbahet mbledhja e Komisionit për Buxhet për shkak të mungesës së kuorumit. Kryesuesi i këtij Komisioni, Armend Muja, ka treguar edhe arsyen ...

Deputetja e LDK-së dhe zëvendësministri i LVV-së ‘kapen’ se kush e politizoi Administratën Publike

Shqyrtimi i Projektligjit për Zyrtarët Publikë ka nxitur diskutime mes deputetes të LDK-së Hykmete Bajrami dhe zëvendësministrit të Punëve të Brendshme Bardhyl Dobra në mbledhjen ...