Postet nga: Ligji për Paga

Cilat do të jenë pagat në Policinë e Kosovës sipas koeficientit në vitin 2023?

105 euro është vlera e koeficientit për pagat në sektorin publik të përcaktuar për vitin 2023 ndërsa për vitin e ardhshëm kjo vlerë do të jetë 110 ...

Qeveria ndan 50 euro shtesë për zyrtarët publikë edhe për muajin janar

Nga 50 euro shtesë në pagë do të ndahen për punëtorët e sektorit publik në muajin janar.

Kusari-Lila: Javën tjetër, Qeveria do ta sjellë në Kuvend koeficientin e pagave

Kryetarja e Grupit Parlamentar të Lëvizjes Vetëvendosje, Mimoza Kusari – Lila, ka thënë se vlera e koeficientit për paga pritet të bëhet publik deri javën ...

Hoti: Pagat të rriten për 10 për qind, koeficienti duhet të jetë 137.5 euro

Deputeti i Lidhjes Demokratike të Kosovës, Avdullah Hoti, ka thënë se pagat në sektorin publik duhet të rriten për të paktën 10 për qind, ndërsa ...

Tahiri: Ligji i Pagave shpëton nga dërgimi në Kushtetutese nëse koeficinti është 129 euro

Kryetari i Grupit Parlamentar i Aleancës për Ardhmërinë e Kosovës, Besnik Tahiri, ka kërkuar nga qeveria që sa më parë të bëj publik koeficientin ...

Kurti nuk e tregon vlerën e koeficientit të pagave, thotë se shpejt do të përllogaritet

Kryeministri Kurti ka folur për Ligjin e Pagave dhe vlerën e koeficientit, duke thënë se qeveria nuk po e mbanë të fshehur.

Gjatë janarit, qeveria pritet ta caktojë vlerën e koeficientit të pagave

Vlera e koeficientit përmes të cilit caktohen pagat e zyrtarëve publikë ende nuk dihet zyrtarisht, ndonëse Ligji për paga është miratuar disa ditë më parë në ...

Presidentja Osmani dekreton Ligjin për paga në sektorin publik

Presidentja e Kosovës, Vjosa Osmani, e ka dekretuar sot shpalljen e Ligjit për Pagat në Sektorin Publik.