Postet nga: Ligji për Paga

Avokati i Popullit e dërgon kërkesën e SBAShK-ut për Ligjin e pagave në Kushtetuese

Avokati i Popullit e ka dërguar në Gjykatën Kushtetuese kërkesën e anëtarësisë së Sindikatës së Bashkuar të Arsimit, Shkencës dhe Kulturës (...

Tërhiqet SBAShK-u, s`ka më greva për Ligjin për Paga

Kryetari i Sindikatës së Bashkuar të Arsimit, Shkencës dhe Kulturës (SBAShK), Rrahman Jasharaj ka thënë se nuk do të ketë më grevë nga mësimdhënë...

​KMDLNj: Të pezullohet çdo grevë për aq kohë sa zgjat pezullimi i Ligjit për Paga

Këshilli për Mbrojtjen e të Drejtave dhe Lirive të Njeriut i ka ftuar të gjithë sindikalistët që të pezullojnë grevat, pasi që Gjykata Kushtetuese e ka pezulluar ...

Albin Kurti kërkon projektligj të ri për pagat

Lideri i Vetëvendosjes, Albin Kurti, gjatë një prononcimi për media, ka folur edhe për grevat e sindikatave të arsimit, shëndetësisë dhe të policisë.

Arsimi, Shëndetësia dhe Policia në grevë për rroga

Këshilli Drejtues i SBASHK-ut, Federata e Sindikatës së Shëndetësisë dhe ajo Policisë së Kosovës, sot do të mbajnë grevë.

Ismaili: Vendimi i Kushtetueses për Ligjin për Paga mund t'i largojë mjekët nga Kosova

Deputeti i Zgjedhur i Kuvendit të Kosovës nga Partia Demokratike e Kosovës, Uran Ismaili, ka reaguar në lidhje me vendimin e Gjykatës Kushtetuese për pezullimin e ...

Ligji për Paga, Sindikata e Shëndetësisë përfundimisht në grevë

Pas vendimit të Gjykatës Kushtuetuese për të pezulluar përkohësisht Ligjin për Paga, Federata Sindikale e Shëndetësisë nesër hyn në grevë.

Pezullohet Ligji i Pagave, nuk ka paga me rritje për tre muaj

Gjykata Kushtetuese e ka pezulluar përkohësisht Ligjin për Paga sipas kërkesës nga Avokati i Popullit. Ligji do të jetë i pezulluar deri më 30 mars të ...