Postet nga: Ligji per Lojerat e Fatit

Punëtorët e Lotarisë paralajmërojnë protestë për të hënën

Punëtorët e Lotarisë së Kosovës kanë paralajmëruar përsëri protestë më qëllim që të miratohet Ligji i veçantë për Lotarinë.

Punëtorët e Lotarisë kërkojnë miratimin e Ligjit të veçantë për ta

Më pankartat “Qeveria pronare, punëtorët në rrugë”, “Mbajeni premtimin, miratojeni Ligjin” dhe "Edhe fëmijët tanë e duan jetën", punëtorët e Lotarisë së Kosovë...

Policia mbyll një bastore në Istog

Është arrestuar një person pasi nga njësitë e Policisë lokali i tij bastore sportive është gjetur i hapur ku në të ka qenë një person duke punuar.

Lufta ndaj bastoreve, inspektori i ATK-së akuzohet për spiunazh

Prokuroria Speciale ka ngritur aktakuzë kundër tetë personave për organizim të bixhozit të paligjshëm.

Mbyllja e bastoreve,Kadri Veseli ende nuk e ka nënshkruar ligjin

Kryetari i Kuvendit të Kosovës, ende nuk e ka nënshkruar Ligjin për ndalimin e Lojërave të Fatit.

Kalon në lexim të parë Projektligji për Ndalimin e Lojërave të Fatit

Projektligji për Ndalimin e Lojërave të Fatit me 60 vota për dhe 3 abstenime, ka kaluar në lexim të parë në seancën e sotme të Kuvendit të Kosovë...

Hasani e Sherifi në polemika për Ligjin për Lojërat e Fatit

Deputeti i PDK-së, Nait Hasani, në seancën plenare të Kuvendit të Kosovës ku po bëhet shqyrtimi i parë i Projektligjit për ndalimin e Lojërave të ...

Haradinaj paraqet në Kuvend projektligjin për lojërat e fatit, nuk ka kuorum për votim

Kryeministri i Kosovës Ramush Haradinaj, ka paraqitur para deputetëve projektligjin për ndalimin e lojërave të fatit.