Postet nga: Ligji për Dialogun

Fati i Ligjit për Dialogun në 'duar' të Kushtetueses

Dy partitë opozitare, Lidhja Demokratike e Kosovës dhe Lëvizja Vetëvendosje, e mbajtën fjalën, kur u deklaruan se Ligji për Dialogun, do të përfundojë ...

Hoxhaj: Dërgimi i Ligjit për Dialogun në Kushtetuese, humbje kohe për tituj lokalë

Anëtari i Delegacioni Shtetëror të Kosovës, Enver Hoxhaj e ka cilësuar si hap opozitar dërgimin e Ligjit për Dialogun në Gjykatën Kushtetuese nga ...

Haxholli nga KDI: Kushtetuesja mund t’i kontestojë disa nene të Ligjit për Dialogun

Violeta Haxholli nga Instituti Demokratik i Kosovës ka thënë se veprimi i sotëm i partive opozitare, që e dërguan Ligjin për Dialogun në Gjykatën ...

Anëtari i Ekipit Negociator flet pas dërgimit në Kushtetuese të Ligjit për Dialogun nga LDK e LVV

Njëri nga anëtarët e Ekipit Negociator për dialogun në mes Kosovës dhe Serbisë, Dukagjin Gorani ka thënë për KALLXO.com se edhe Ekipi ...

LDK dhe LVV, kërkojnë masën e përkohshme për Ligjin e Dialogut nga Gjykata Kushtetuese

Driton Selmanaj, deputet i Lidhjes Demokratike të Kosovës tha se partitë opozitare LDK së bashku me Lëvizjen Vetëvendosje e kanë dërguar në Gjykatën Kushtetuese Ligjin ...

Ligji për dialogun dërgohet në Kushtetuese nga opozita

Partitë opozitare, Vetëvendosje dhe LDK, e kanë dërguar në Gjykatën Kushtetuese, Ligjin për dialogun, i miratuar tetë më parë në Kuvendin e Kosovës.

Kalon Ligji për Dialogun, PSD-ja e kushtëzon votimin e Platformës

Kuvendi i Kosovës ka arritur ta kalojë ligjin për detyrat dhe kompetencat e Delegacionit shtetëror të Republikës së Kosovës në procesin e dialogut me Republikë...

Ligji për dialogun përfundon në Kushtetuese

Lëvizja Vetëvendosje ka paralajmëruar se do ta dërgojë në Gjykatën Kushtetuese Projektligjin për dialogun me Serbinë.

Do NOT follow this link or you will be banned from the site!