Postet nga: liga e kombeve

Biletat për ndeshjen Kosovë – Qipro mund të blihen online deri në ora 15:00

Federata e Futbollit të Kosovës (FFK), ka bërë të ditur se biletat për ndeshjen Kosovë – Qipro, mund të blihen online deri në ora 15:00.

Kosova pëson humbje në udhëtim te Greqia

Kosova ka pësuar humbje nga Greqia (2-0) në ndeshjen e zhvilluar në Panthessaliko Stadium në Volos, e vlefshme për Ligën e Kombeve.

Greqia kalon në epërsi

71’ Kosova ka pranuar gol në përballjen ndaj Greqisë. Petros Mantalos harkoi në zonë, ndërsa Georgios Giakoumakis realizoi me kokë.

Pjesa e parë: Kosova mban portën të paprekur ndaj Greqisë

Ka përfunduar pa gola pjesa e parë e ndeshjes në në Panthessaliko Stadium në Volos, ndërmjet Greqisë dhe Kosovës.

Tifozët grekë provokuan me flamur të Serbisë, fishkëllyen himnin e Kosovës dhe i gjuajtën me gurë Dardanët

Nuk kanë munguar tensionet ndërmjet tifozëve në Panthessaliko Stadium në Volos, ku zhvillohet ndeshja ndërmjet Greqisë dhe Kosovës e vlefshme për Ligën e Kombeve.

Formacionet zyrtare: Kosova sfidon Greqinë për vendin e parë në grup

Në Panthessaliko Stadium në Volos, Kosova është mysafire e Greqisë për ndeshjen e katërt në kuadër të Grupit 2 të Ligës C në Ligën e Kombeve.

Kosova fiton ndaj Irlandës së Veriut

Kombëtarja e Kosovës ka shënuar fitore ndaj Irlandës së Veriut në ndeshjen që u zhvillua sonte në stadiumin, ‘Fadil Vokrri’.

Kosova shënon golin e tretë ndaj Irlandës së Veriut

Kombëtarja e Kosovës ka shënuar golin e tretë në ndeshjen me Irlandën e Veriut.