Postet nga: liga e kombeve

Itali – Spanjë dhe Belgjikë – Francë, do të jenë gjysmëfinalet e edicionit të dytë në Ligën e Kombeve

Gjatë ditës së sotme është tërhequr shorti për fazën finale të edicionit të dytë të Ligës së Kombeve.

Shqipëria shënon fitore të madhe ndaj Kazakistanit

Shqipëria ka shënuar fitore me rezultat 3-1, ndaj Kazakistanit, në kuadër të Grupit 4, të Ligës C, në Ligen e Kombeve.

Greqi – Kosovë, formacionet startuese

Janë publikuar formacionet zyrtare për ndeshjen Greqi – Kosovë, që luhet në kuadër të Grupit 3, të Ligës C, në kuadër të Ligës së Kombeve.

Rrebesh golash në ndeshjen Gjermani – Zvicër (VIDEO)

Gjermania dhe Zvicra, kanë barazuar me rezultat 3-3, ndeshje e vlefshme për Grupin 4, në Ligën A, të Ligës së Kombeve.

Kosovë – Slloveni, formacionet zyrtare (FOTO)

Janë publikuar formacionet zyrtare për ndeshjen Kosovë – Slloveni, e vlefshme për Grupin 3, në Ligën C, të Ligës së Kombeve.

Kazakistan – Shqipëri përfundon pa fitues

Kazakistani dhe Shqipëria i kanë ndarë pikët duke barazuar me rezultat 0-0.

Fitore minimale e Spanjës ndaj Zvicrës (VIDEO)

Spanja ka shënuar fitore minimale me rezultat 1-0, ndaj Zvicrës, ndeshje e vlefshme për Grupin 4, në Ligën A, në kuadër të Ligës së Kombeve.

Gjermania e mposht Ukrainën në shtëpi (VIDEO)

Gjermania ka shënuar fitore me rezultat 1-2, ndaj Ukrainës, ndeshje e vlefshme për Grupin 4, në Ligën A, në kuadër të Ligës së Kombeve.