Postet nga: liga e europës

Kapiteni i Dritës: Përballja me Legian do të jetë një provë për ne

Kapiteni i Dritës, Ardian Limani ka folur në konferencë për media, para ndeshjes ndaj Legias së Varshavës që luhet në kuadër të rrethit të tretë në ...

Ardian Nuhiu: Nuk i trembemi Legias së Varshavës

Drita të enjten do ta luajë ndeshjen më të rëndësishme në histori të klubit, ndaj Legias së Varshavës në kuadër të rrethit të tretë kualifikues në ...

Presidenti Thaçi e uron Dritën për suksesin historik në Ligën e Europës

Skuadra e Dritës ka kalur në rrethin e tretë të Ligës së Europës, pas fitores ndaj Sileksit së Maqedonisë së Veriut.

Sileksi – Drita, mbyllet pjesa e parë (FOTO)

Ka përfunduar pjesa e parë mes Sileksit dhe Dritës me rezultat 0-0, ndeshje e cila po luhet në kuadër të rrethit të dytë në Ligën e ...

Liga e Europës, trajneri dhe kapiteni i Dritës optimistë para ndeshjes me Sileksin

Skuadra e Dritës të enjten do të luajë me skuadrën e Sileksit nga Maqedonia e Veriut, në kuadër të rrethit të dytë kualifikues në Ligën e ...

Tërhiqet shorti për Ligën e Kombeve, Kosova luan ndaj Greqisë (FOTO)

Është tërhequr shorti për Ligën e Kombeve në Amsterdam të Holandës.

Drita eliminohet nga Liga e Europës

Drita nuk arriti ta mposht Dudelangen në ndeshjen e kthimit në Mitrovicë, duke barazuar 1:1.