Postet nga: Lidhja Demokratike e Kosovës

LDK nënshkruan koalicion parazgjedhor me PSHDK-në

Lidhja Demokratike e Kosovës (LDK) ka nënshkruar marrëveshje parazgjedhore me Partinë Demokristiane të Kosovës (PSHDK), për garimin e përbashkët në një listë zgjedhore, ...

Opozitarët e vlerësojnë shqetësues raportin e DASH-it, kërkojnë dorëheqjen e qeverisë

Raporti i Departamentit amerikan të Shtetit për Kosovën, i cili ka evidentuar probleme në pavarësinë e gjyqësorit si dhe kufizime serioze në lirinë e shprehjes dhe ...

KQZ nënshkruan kontratën me kompaninë që do t'i auditoj financat e partive politike

Komisioni Qendror i Zgjedhjeve [KQZ], më 13.02.2024, nëpërmjet platformës elektronike për prokurim publik në Kosovë, “e-prokurimi”, ka publikuar thirrjen për kontratë për auditimin e financave ...

Partitë parlamentare nuk tregojnë se ku saktësisht i çuan rreth 2 milionë euro

1 milion e 791 mijë e 483 euro e 85 centë i kanë shpenzuar partitë politike parlamentare: Lëvizja Vetëvendosje, Partia Demokratike e Kosovës, Lidhja Demokratike e Kosovës dhe Aleanca pë...

Forumi i Rinisë së LDK-së me aksion simbolik para Qeverisë në Ditën e Kushtetutës

"Qeveria e shkeli Kushtetutën plotë shtatë herë"- kështu tha gjatë aksionit simbolik Kryetari i Forumit të LDK-së, Paris Guri.

Abdixhiku paralajmëron planin e LDK-së për 'kapërcimin e izolimit e krizës'

Kryetari i Lidhjes Demokratike të Kosovës (LDK), Lumir Abdixhiku, ka thënë se kryeministri Albin Kurti nuk e bën dot Kosovën "shtet evropian".

LDK: Dënojmë sulmet e grupeve kriminale ndaj KFOR-it, gazetarëve dhe institucioneve të Kosovës

Lidhja Demokratike e Kosovës ka reaguar në lidhje me tensionet në veri të vendit.

LDK shënon 33-vjetorin e themelimit në Zvicër, Abdixhiku u drejtohet bashkatdhetarëve

Kreu i Lidhjes Demokratike të Kosovës (LDK), Lumir Abdixhiku ka qëndruar në Cyrih për të shënuar 33 vjetorin e themelimit të degës së kësaj partie ...