Postet nga: liburn aliu

Deputeti i LVV kritikon qeverinë për vdekjet në Klinikën Infektive

Deputeti i Lëvizjes Vetëvendosje, Liburn Aliu në seancën e Kuvendit tha se e diela që shkoi ishte shqetësuese për të gjithë qytetarët e Kosovë...

Deputeti i LVV-së: Në negociata me Serbinë do të duhej të shkohej me reciprocitet

Deputeti nga radhët e Lëvizjes Vetëvendosje, Liburn Aliu në seancën e sotme të Kuvendit tha se Kosova duhet të vendos recirioctitet me Serbinë dhe të kë...

Liburn Aliu: Sot jemi shumëfishuar, jemi të parët e kjo falë aktivistëve të LVV-së

Liburn Aliu, sekretari organizativ i Lëvizjes Vetëvendosje para qytetarëve të mbledhur në tubimin e thirrur nga LVV, kujtoi kohët e fillimit dhe themelimit të subjektit që ...

Deputeti i LVV-së: Do të marrim hapa për shqyrtim në gjykatë për votën e Haxhi Shalës

Deputeti nga radhët e Lëvizjes Vetëvendosje, Liburn Aliu ka thënë se do të marrin hapa për shqyrtim në gjykatë për “votën e kompremetuar” ...

Liburn Aliu tregon pse djali i tij nuk u karantinua

Më 10 maj, deputeti i Lëvizjes Vetëvendosje, Liburn Aliu postoi një fotografi nga Aeroporti i Prishtinës.

Liburn Aliu - opozitës: Jam i zhgënjyer, kam pritur rezolutë

Liburn Aliu, deputet i LVV-së, u shpreh i zhgënjyer me angazhimin e opozitës në seancën për tarifën të thirrur pikërisht nga ata.

Liburn Aliu - LDK-së: Ku do të shkoni nëse na mbyllni derën?

Deputeti i Lëvizjes Vetëvendosje, Liburn Aliu, i ka drejtuar një pyetje LDK-së pas zhvillimeve të fundit në bisedimet e këtyre partive për formimin e koalicionit qeverisë...

LVV-ja refuzon propozimin e LDK-së për kryeparlamentarin, e quan 'tallje'

Dy deputetët e Vetëvendosjes, Albulena Haxhiu e Liburn Aliu, e kanë quajtur tallje propozimin e fundit të LDK-së që kjo parti të marrë kryeparlamentarin deri në kohën ...